DomůOsobnostiLucie Polišenská Slunečnou milovala, seriál ZOO už ji prý baví o něco...

Lucie Polišenská Slunečnou milovala, seriál ZOO už ji prý baví o něco méně

Seriál ZOO má být následníkem populárního seriálu Slunečná, kde si zahrála rovněž Eva Burešová nebo třeba Lucie Polišenská. Sympatická herečka, kterou teď diváci vídají jako Elišku Krásnou od žiraf, prozradila, zda jí natáčení stále baví. A štáb asi příliš radosti mít nebude. Že už by byl čas na změnu? 

Lucie Polišenská se narodila v Šumperku, později žila v Rapotíně. Vystudovala DAMU, poté působila v Divadle na Vinohradech. V roce 2015 přešla do Národního divadla. Často se mluví o její váze, bývá dokonce přirovnávána k Heleně Růžičkové – a to i svým pověstným humorem. Ona sama své proporce považuje za konkurenční výhodu. 

V pořadu Face to Face se přitom rozpovídala, zda natáčí stále seriál ZOO s radostí. U herců je vcelku běžné, že komerční seriály pro ně nejsou zrovna vrcholem kariéry. Tím bývají významné divadelní role. Lukrativnější však bývají právě ty televizní, tím spíše, pokud jde o dlouhodobý projekt. V divadle si herci většinou tolik nevydělají.

Slunečná je srdcovka, říká Polišenská
A tak ačkoliv pro Lucii byl seriál Slunečná srdcovkou, ZOO už je prý zkrátka jen práce. Nechala se slyšet, že už jí to baví o něco méně. Přispělo k tomu zřejmě také to, že Slunečná se natáčela během pandemie. Herci tak byli vděční, že je stále něco živí, když se v divadlech nehrálo. Polišenská také trávila v tomto období čas na své zahradě. Vzpomíná na něj tak – navzdory závažnosti – vcelku ráda.

Právě v seriálu o zoologické zahradě ve Dvoře Králové přitom hraje Elišku Krásnou, která vychovává sama dva kluky a pečuje o žirafy. Roli tak má krásnou. Matkou je jí pohodová Anežka, která umí mluvit se zvířaty. Zahrála si jí Pavla Tomicová, která má za sebou těžké životní období. Její dlouholetý manžel Ondřej Malý totiž odešel s její kolegyní ze Slunečné, herečkou Kristýnou Kociánovou. Dokonce se jim už narodil syn. Tomicová, která má cukrovku, v tomto období výrazně zhubla. Rozdíl ve Slunečné a ZOO je zcela evidentní.

Je však známo, že parta ze Slunečné byla zkrátka dobrá. Možná i proto to dohromady skvěle fungovalo. Seriál slavil tehdy velký úspěch.

Patřila do ní nejen Eva Burešová, ale také Bára Jánová, Tereza Brodská, Regina Rázlová, Natálie Grossová, Dana Batulková, Markéta Hrubešová, Lucie Benešová, Zuzana Kajnarová, Martina Preissová, Eva Decastelo a další.

V ZOO už nastoupily mladé tváře – například Michaela Pecháčková, se kterou Polišenská často točí. Její blízkou kamarádkou je přitom právě Eva Burešová, se kterou se ale na place nevídá skoro vůbec. Je jasné, že ve svých 36 letech si má co říct s jinou generací. Pecháčkové je přitom sotva 19 let. I tak mají diváci rádi i ZOO. Rodinný seriál je zkrátka to pravé.

Zdroj: FTV Prima, Instagram, youtube.com, wikipedia.org

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů