11.3 C
Prague
Pondělí, 20 května 2024, 1:05
- Reklama -
DomůZajímavostiInfluencerský lovebrand Levné džíny je v úpadku: Zájem o firmu vyjádřil MikeJePan

Influencerský lovebrand Levné džíny je v úpadku: Zájem o firmu vyjádřil MikeJePan

Prodej levných džínů za pár korun se zdál jako vysněný byznys. A jistě pár let dobře šlapal. Známí influenceři značku propagovali téměř každý měsíc na svém Instagramu, kde s nadšením tvrdili, že majitelka pomalu nestíhá doplňovat zásoby. Opak je ale pravdou. Firma je v úpadku a podala přihlášku do insolvenčního řízení. O odkoupení aktiv z majetkové podstaty vyjádřila překvapivě zájem firma PECKY ONLINE s.r.o. Jednatelem je Mike Oganesjan, známý jako MikeJePan.

Na začátku února rozhodl Krajský soud v Ostravě o úpadku společnosti Design-Jarošová s.r.o. Ta působila na trhu od roku 2017 v oblasti maloobchodu. Na sociálních sítích byl e-shop s názvem Levné džíny známý prodejem nejen džínů, ale také dámských sukní, šortek, teplákových souprav nebo slušivých bund. Firma se zaměřila zejména na influencer marketing. Zaplatila velkým influencerům, kteří rádi tvrdili, že jim kalhoty perfektně sedí. A nezapomněli své sledující ponoukat, aby nakoupili, dokud jsou jejich oblíbenci skladem.

Levné džíny v insolvenci

O tom, že by jim produkt neseděl zřejmě nemůže být řeč, s prodejem je to ale trochu jinak. „V roce 2022 začalo objednávek ze strany zákazníků prudce ubývat. Navrhovatelka ve snaze ušetřit náklady začala propouštět zaměstnance – bohužel i vyplácení odstupného již v tuto dobu prohloubilo problémy se splácením různých závazků. Nepomohl ani přesun do menších a levnějších pronajatých podnikatelských prostor,“ uvádí jednatelka společnosti Lenka Jarošová v návrhu. 

Ke dni 21. 12. 2022 bylo jednatelce známo celkem 26 věřitelů. Souhrnná výše splatných pohledávek ve výši minimálně 7 566 197,2 Kč a 20 074,00 €. Pohledávky má společnost nejen vůči svým zákazníkům, pronajímatelům prostor, přepravním společnostem, stejně tak vůči svým zaměstnavatelům. V současné chvíli již není doména www.levnedziny.cz dostupná. Stránka přesměruje uživatele na platformu Shoptet, kde je zpráva, že obchod byl ukončen. 

O firmu vyjádřil zájem Mike Oganesjan

Na začátku ledna bylo na soud doručeno sdělení společnosti PECKY ONLINE s.r.o. „Ve shora nadepsané věci dlužnice Design-Jarošová s.r.o. dává náš subjekt na vědomí, že po ustanovení insolvenčního správce jsme schopni a ochotni z majetkové podstaty odkoupit aktiva za účelem co největšího uspokojení věřitelů.“ Firma má zájem o klientský kmen, skladové zásoby, doménové jméno a provozované účty na sociálních sítích. Za to jednatel uvádí nabídku mezi 200–300 tisíc. Z toho plyne, že nabídku poslal právě Mike Oganesjan, neboť je jediným jednatelem v této společnosti. Společnicí je mu Simona Buflová. 

Jednatelem zmíněné společnosti je Mike Oganesjan, který je v českých kruzích známý pod jménem MikeJePan. Je často označován za kontroverzního. Velké pozornosti se mu dostalo, když natáčel videa, kde záměrně páchal dopravní přestupky. Strážníky také úmyslně provokoval. Nechyběly ani arogantní komentáře. V únoru 2021 informoval Deník N o jeho zatčení. V dubnu 2022 byl shledán vinným přisvojením pravomoci úřadu, výtržnictvím, vydíráním a násilím proti úřední osobě. Dostal tříletou podmínku.

Sám Mike Oganesjan je přitom v insolvenci a má od července 2022 povolené oddlužení. Jeho odměna ze smlouvy o výkonu funkce statutárního orgánu je ve výši 3 000 Kč měsíčně.

Je tak možné, že značka Levné džíny nakonec dostane nový dech pod taktovkou nového majitele.

Zdroj: insolvenční rejstřík, Instagram, wikipedia.org

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů