13.4 C
Prague
Pondělí, 20 května 2024, 8:05
- Reklama -
DomůLifestylePolicie Modrava: Režisér Soukup byl tak přísný, že se někteří herci složili

Policie Modrava: Režisér Soukup byl tak přísný, že se někteří herci složili

Režisér Jaromír Soukup si umí trvat na svém. Když točil seriál Policie Modrava, měl jasnou představu o tom, jak by to mělo vypadat. Někteří herci byli z jeho jednání překvapení. Co se dělo na natáčení jednoho z nejúspěšnějších porevolučních seriálů?

Natočil Lásku z pasáže, Kamaráda do deště i Discopříběh. Objevil Marka Vašuta, Sagvana Tofiho a Lukáš Vaculík byl jeho vítěznou volbo. Filmy, které milují generace těch, kteří dobu zažili i ti úplně nejmladší, vznikaly Soukupovi pod rukama. Přesto přišel jeden, který ho zlomil. Talentovaný režisér se náhle na 10 let stáhnul do ústraní.

Herce si vybíral režisér sám. Chtěl být pečlivý (foto: se souhlasem TV Nova)

Jednička v indexu od Karla Kachyni

Film, který byl pro něj vlastně nakonec daleko osudovější než všechny ostatní, se jmenoval Jak ukrást Dagmaru. „Je to můj nejhorší film, jaký jsem natočil. Měl jsem se na to vykašlat. Od té doby už jsem si neškrtnul. Jeden film a jste vyřízenej,“ říká Soukup.

Po kritice se přesunul do Srní, znovu hledal sám sebe a nakonec natočil seriál Policie Modrava. Ten, který budou znovu milovat generace napříč. A Soukup možná nakonec uvěřil, že tu jedničku měl od Karla Kachyni v indexu oprávněně.

Šumavská pohádka

Seriál Policie Modrava objevil pro Čechy nevídaný žánr – tak zvaný „light crime“. Kriminálka, u které si vlastně oddychnete, která řeší také mezilidské vztahy. Soukup těžil z příběhů, které nasbíral na Šumavě. Psaním scénářů strávil dva roky – a jak se mu to vyplatilo! Jedná se o jeden z našich nejúspěšnějších seriálů. Letošní reprízy sledovalo milion diváků.

Často někdo namítal chyby, které v Policii Modrava jsou. Například, že na obvodním oddělení místní policie by se určitě neřešily vraždy. Ale co! Soukup to házel za hlavu. Točí si svou šumavskou pohádku, říkal. Jen Filip Tomsa prozradil, že když přijeli epizodní herci, byli občas z pana režiséra dost překvapení. „Jsem diktátor,“ uzavírá Soukup.

Zdroj: redakce, ČSFD, Policie Modrava Jaromíra Soukupa

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů