22.4 C
Prague
Čtvrtek, 23 května 2024, 5:05
- Reklama -
DomůLifestyleEliška a Damián: Vlajková loď Primy se potápí už po prvním díle....

Eliška a Damián: Vlajková loď Primy se potápí už po prvním díle. Urban měl zůstat v ZOO

Dlouho očekávaný seriál Eliška a Damián, který měl masivní reklamu, diváky nezaujal. Nepřináší totiž nic, s čím by se člověk mohl ztotožnit. Herecké výkony jsou průměrné, zápletka nijaká. Výmluvy Damiána na zažívací potíže začnou po pár minutách nudit.

Ředitelka obsahu televize Prima Lenka Hornová se nedávno nechala slyšet, že je to příběh o lásce, která překoná století. Je tak jasné, že Eliška, která vede firmu s názvem Marmeliška (což je na tom vlastně nejgeniálnější a všichni brand manažeři pláčou), se zamiluje do Damiána. Ten si má brát pruskou princeznu Frederiku, kterou hraje Anežka Rusevová. To, co z ní kostymérky udělaly, to je vzhled roku. Hned za ní je Damián, u kterého máte potřebu mu ty cáry vlasů opečovat kondicionérem.

Robert Urban měl raději zůstat v ZOO

Kritika se snáší zejména na Emmu Smetanu a její herecký výkon. Ta ale spíše překvapila, je přirozená, scénář jí věříte. Nepředvádí sice žádné drama hodné Oscara, ale neurazí. Některé možná i nadchne.

Kdo hraje překvapivého „pitomce“ je Robert Urban, který zazářil dříve jako soudce Petr Kříž v seriálu ZOO. A udělal by lépe, kdyby tam zůstal. Tahle role, kterou pro něj tým scenáristů napsal, zcela degraduje vše, co umí.

Diváci se mohou také těšit na Míšu Kuklovou (foto: se souhlasem FTV Prima)

Jaký je hlavní problém?

Ten seriál zkrátka nemá děj. Kdyby se v prvním díle setkal Damián s Eliškou, zachránil jí život (nebo firmu, o kterou tady jde), ona by mu bláznivě padla do náruče a pak ho dalších 10 dílů hledala, bylo by to zřejmě terno. Ale agresivní bývalý manžel zdejší pracovnice jí dá takovou ránu, že to bylo na záchranku, policii nikdo nevolá a najednou se objeví Damián, který ho kopne mezi nohy a přetáhne mu tričko přes hlavu.

To Eliška samozřejmě nevidí, protože je zřejmě v bezvědomí. Nikdo nevolá záchranku. Nikdo nevolá policajty. Eliška kvůli tomu přijde o „arabskou zakázku“, která měla firmu postavit na nohy, nikdo ale nepožaduje náhradu škody… Je to celé zvláštní, utahané, utrápené. Polovina dialogů by tam vůbec nemusela být.

Zdá se, že vlajková loď Primy se potápí už po prvním díle. Nesmíme ale zapomenout na Hanu Drozdovou, která si zahrála Lucii. Ta je mimochodem bývalou partnerkou Šimona Biliny, který hraje Haďáka v ZOO. Drozdová je nejen neuvěřitelně pohledná a má v sobě „něco navíc“, hraje ale tak dobře, že vůbec nechápeme, kde byla celý život.

Zdroj: autorský článek, Prima FTV

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů