11.2 C
Prague
Neděle, 3 března 2024, 2:03
- Reklama -
DomůLifestyleHrob Bartošové je prázdný: Dokud budu dýchat, Ivetka bude se mnou, říká...

Hrob Bartošové je prázdný: Dokud budu dýchat, Ivetka bude se mnou, říká Rychtář

Před devíti lety se Iveta Bartošová (†48) rozhodla ukončit svůj život skokem pod vlak. Jenže klid nemá ani po smrti. Nedávno odvysílaná minisérie Iveta opět ukázala na některé dávné skandály a spory. Včetně toho o urnu. 

Vdovec Josef Rychtář (65) si vzal Bartošovou osm měsíců před její smrtí. Ivetiny pozůstalí (zejména maminka, sestra Ivana a bratr Lumír) chtěli, aby našla Iveta místo klidu v rodném hrobě ve Frenštátě. “Ivetku mám pořád doma, je to moje právo a nehodlám na tom ani do budoucna nic měnit. Moc nerozumím tomu, proč bych měl a také to neudělám, ani na nátlak rodiny, se kterou vztahy bohužel rozhodně nebyly ideální,” rozčílil se nedávno Rychtář. Ten už je zasnoubený s jinou ženou a chystá veselku.

Rodina na pohřbu nebyla

Jeho žena prý s rodinou neměla dobré vztahy. Podle Rychtáře jí nikdo nepomohl, připomněl také, že Lumír ani Ivana nedorazili na poslední rozloučení. Tam nebyl ani Ivetin syn Artur, kterého měla s Ladislavem Štaidlem. To však mělo jednoduchý důvod. Rodina se s Rychtářem neshodla na podobě pohřbu, on si prosadil svou – a oni nepřišli. Artur šel dokonce ten den normálně do školy.

S bratrem Lumírem se vztahy zlepšily, ale sestře Ivaně nemohla přijít na jméno. „Nevím přesně, co se mezi nimi stalo, ale musel tam přijít nějaký zlom, který to způsobil,” řekl. Dříve se šuškalo, že to měla být právě Ivana, kdo Štaidlovi prozradil detaily o Ivetině nevěře s Rudolfem Hrušínským nejml. Potvrzené to ale není.

Ve filmu Svatba upírů měla Bartošová velký úspěch (foto: se souhlasem České televize)

Rychtář odmítl popel odsypat

Podle Rychtáře rodina Bartošové chtěla, aby jim alespoň část popela odsypal. „To jsem ale odmítl, protože podle mě je to zkrátka nedělitelné, připadá mi to jako bych živému člověku měl uříznout třeba nohu. S tím jsem nesouhlasil,“ řekl.

Jenže právě proti vdovci vystoupila nedávno třeba bývalá chůva autora, které se říkalo Golda. Řeč je o Zlatě Dvořákové, která znala Bartošovou dlouhé roky. Podle ní by měl mít urnu Artur. „Kdo jiný má větší nárok na mámu než dítě? Vzít takhle Ivetu Arturovi, to se opravdu nedělá, na to nemá právo absolutně nikdo,“ rozzuřila se. „To víte, že je to špatně. Vždyť takhle nemůže mamince přinést kytičku nejen syn Artur, její máma, sestra, bratr, kteří by to rádi udělali, ale vůbec nikdo! Myslím, že je to velmi špatně, především vůči Arturovi,“ dodala. Sám Artur se ale k celé situaci nikdy veřejně nevyjádřil.

Ostatky Bartošové má u sebe Rychtář od začátku. Její maminka, sestra, bratr ani syn je nikdy nedostali. „Dokud budu dýchat a chodit po tomto světě, tak Iveta bude se mnou tady. Nikdo to v životě už nezmění,“ řekl. Do urny prý nechal zatavit také Ivetiny šperky, které měla v den smrti na sobě. Bojí se, aby hrob nevykradli vandalové. Hlavně chce mít ale svou Ivetku u sebe.

Zdroj: kafe.cz, zeny.iprima.cz, ahaonline.cz, iDNES.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů