16.8 C
Prague
Pondělí, 10 června 2024, 11:06
- Reklama -
DomůLifestyleBartošová tvrdila, že ji Lucie Bílá zničila černou magií. Mohla za to...

Bartošová tvrdila, že ji Lucie Bílá zničila černou magií. Mohla za to prý soška smutného pána

Psal se rok 2011, když světlo světa spatřila kniha rozhovorů s názvem Neměla jsem se narodit, kterou sepsala česká žurnalistka Michaela Remešová. V ní Iveta mimo jiné řekla, že její kolegyně Lucie Bílá na ni zaútočila černou magií. 

Příběhy a skandály Ivety Bartošové znovu ožívají s uvedením minisérie Iveta, která se v posledních týdnech dočkala své druhé řady. Už teď je jisté, že bude i třetí – mapovat bude poslední roky života zpěvačky, která toho stihla opravdu mnoho. Jednou z kapitol v jejím příběhu je i údajná magie, kterou na ní seslala populární zpěvačka Lucie Bílá.

„Úplně prvně jsem se s Luckou Bílou setkala kdysi dávno před lety v Praze u tramvajové zastávky, kde jsme stáli s Petrem Sepéšim. Nevěděli jsme, kdo to je. Ale ona nás začala objímat a říkat nám, že nás strašně miluje. A že by také chtěla strašně moc zpívat. Pak říkala, že už zpívá, že nás obdivuje. A chtěla by prý dosáhnout toho, co my. V podstatě to byla taková šílená holka,“ citoval knihu web iDNES.cz.

Nepříčetnost Lucie Bílé

„Ještě se ani nejmenovala Lucie Bílá, ale Hana Zaňáková. Pak jsme se začaly potkávat různě a vždycky jsem ji tenkrát viděla totálně opilou a sprostou. Nadávala. Třeba si pamatuju, že jsem jednou dělala nějaký rozhovor do rádia. Bylo to na nějaké akci, kam přišel redaktor z rozhlasu s mikrofonem a chtěli rozhovor se mnou i s Luckou. Lucka ale byla úplně nepříčetná, nepříjemná a mluvila hnusně. Já byla jiná, taková, jaká jsem, a strašně jsem jí tím vadila. Profesně ale chtěla být tam, kde jsem já. Ona mě v podstatě nesnášela a říkala: ´Proč já nemůžu mít to, co Bartošová?´ Chtěla zaujmout moje místo, takže pro to udělala absolutní maximum a to včetně černé magie, byla zpěvačka přesvědčená.

Ve druhém díle Ivety došlo i na údajný únos (foto: se souhlasem TV Nova)

Osudný dárek

Prý se dámy potkaly v době, kdy měla Bartošová největší úspěchy. Bílá měla trpět tím, že se jí tolik nedařilo. Dokonce v knize Iveta tvrdí, že Lucii poradil černou magii Petr Kratochvíl, otec jejího syna Filipa.

„Jednou jsme se potkaly někde na vystoupení a přišla do mé šatny. V podstatě jsme se neznaly a ona zničehonic přišla a řekla: ´Mám pro tebe dárek.´ A dala mi malou sošku z ebenového dřeva, které říkala smutný pán,“ vzpomínala Iveta na osudové setkání. Od té doby prý bylo Bartošové špatně, měla takové stavy, že nemohla tři dny dýchat. „Dokonce za mnou musela přijet i máma a ta takovou dálku jela jen v tom případě, když se opravdu dělo něco závažného. Musela se ke mně naklánět, jestli vůbec ještě dýchám. Nikdo nevěděl, co se mnou je,“ vzpomínala. Potom se prý vše zlomilo. „A já jsem najednou začala být ta špatná a Lucka naopak ta dobrá a úspěšná.“

„Tímhle černým smutným pánem si pomohla. Ten to všechno rozpoutal a tam to začalo,“ byla Bartošová přesvědčená, a dokonce řekla, že může přísahat. Bílá se ale už v roce 2011 vyjádřila, že šlo o dárek, který věnovala hned několika lidem pro štěstí. Byl to prý malý dřevěný modlící se Buddha. Dodnes se zpěvačce daří, vyhrává ocenění a je porotkyní v talentových soutěžích.

Upřímná zpověď

Kniha Remešové nakonec vyšla bez autorizace Bartošové. Iveta totiž následně podepsala smlouvu s jistým nakladatelstvím, kterému chtěla poskytnout nahrané materiály. S tím žurnalistka nesouhlasila. I tak spatřila světlo světa. 

Rozhovor s reportérkou Blesku Michaelou Remešovou, vedený na pokračování na chalupě v Jižních Čechách na břehu Vltavy, je první Ivetinou opravdu upřímnou zpovědí. Podává o ní obrázek v celém jejím dosavadním vývoji. Nic nezkresluje a nic netají. Říká všechno spontánně sama za sebe. I když občas příliš nerozlišuje mezi skutečností a svými představami o ní. Až úplně do konce, jak chtěla, svůj příběh krásné nešťastné princezny sice nedopovídala, neboť její život zase nabral své zběsilé obrátky, ale jako kočka, obdařená devíti životy, se ze všech svých problémů opět spolehlivě vylíže,“ stojí v popisu knihy.

Dámy ji tvořily v době, kdy se začalo rozpadat Ivetino manželství s producentem Jiřím Pomeje. Ten si poté v lednu roku 2013 vzal Andreu Šťastnou, dnes Pomeje. V září 2013 se jim narodila dcera Anna. Manželství ale nevydrželo. Andrea je dnes zasnoubená s Petrem Plačkem, se kterým už roky žije. Jiří zemřel v únoru 2019 poté, co od roku 2017 bojoval s rakovinou hrtanu, která následně metastázovala do kostí a celého těla. Nemoc ho postupně připravila o hlas i zrak.

Strmý pád

Nakonec se Bartošová z problémů už nedostala. Po rozvodu s Jiřím se stal jejím partnerem italský šlechtic Domenico Martucci, s nímž Iveta prožila idylické období. Po návratu do Česka měla však znovu problémy. Jejím druhým manželem se stal majitel bezpečnostní agentury Josef Rychtář, na jehož narozeniny Iveta zemřela. Velkou kapitolou v celém příběhu byl také její ochránce Zdeněk Macura, se kterým měla prožít krátký románek. Ten ji v létě 2013 odvezl na její žádost do Itálie. Tam také vznikla nejznámější fotografie, na které leží Bartošová na pláži s kalhotkami naruby.

V dubnu 2014 spáchala Iveta Bartošová sebevraždu.

Zdroj: iDNES.cz, databazeknih.cz, lidovky.cz, wikipedia.org

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů