15.2 C
Prague
Pondělí, 10 června 2024, 9:06
- Reklama -
DomůLifestyleV Survivoru se letos víc volá domů než soutěží. Asi se tvůrci poučili...

V Survivoru se letos víc volá domů než soutěží. Asi se tvůrci poučili z minulé řady

Druhá řada drsné reality show Survivor nabízí snad každý druhý díl dojemný telefonát domů, ve kterém si účastníci vyměňují dojmy se svými nejbližšími. Je jisté, že soutěžící touží po kontaktu se svou rodinou – ale netkví podstata takové soutěže právě v tom, že ho nemají? Ačkoliv loni vypukl během natáčení konflikt na Ukrajině a někteří soutěžící se ohrazovali proti tomu, že jim produkce nic neřekla.

Loňská řada Survivoru se natáčela od začátku ledna. Právě 24. února 2022 ruská vojska překročila hranici a zahájila tzv. zvláštní vojenskou operaci proti Ukrajině. Ti, kteří v této době bojovali v Dominikánské republice o titul posledního přeživšího, nevěděli zhola nic. Právě o tom někteří později mluvili, že by si bývali přáli, aby jim o tom, že se něco tak závažného děje v Evropě, někdo řekl. Možná by dokonce někdo z nich odstoupil, aby mohl být v těžké době, kterou svět zažíval, v obklopení svých nejbližších.

Soutěžící v první řadě nic netušili

„Přišly mi k tomuto tématu stovky zpráv, takže mi přijde správné, abych tuto situaci adresoval. Soutěžící na ostrově o probíhajícím konfliktu na Ukrajině nevědí, jakékoliv externí informace se k nim nedostávají, žijí pouze Survivorem,“ řekl tehdy producent Marek Orlík. „Za TV Nova a Markíza jsme se ale spojili s jejich blízkými a ověřili, že nikdo z jejich rodiny či nejbližších lidí není v přímém ohrožení.“

Ti, co se vrátili, se okamžitě zapojovali do nutné pomoci. Byla mezi nimi například Iva Pazderková nebo Matěj Paprčiak, partner Karolíny, dcery herečky Evy Holubové.

Andrea i Pítr patřili do kmene Hrdinů (foto: se souhlasem televize Nova)

Kritika na sebe však nenechala dlouho čekat, diváci to tehdy dost řešili. Je to jeden z možných důvodů, proč jsou tento rok hovory domů vlastně naprosto běžné. Sice má divák pocit, že do konceptu Survivoru to vlastně moc nezapadá, na druhou stranu například Pepa Kůrka se tak dozvěděl, že mu zemřel milovaný dědeček.

Zda je lepší vědět či nevědět, to už si každý musí rozhodnout sám. Ačkoliv však producent minulé řady tvrdil, že rodiny soutěžících deklarovaly, že nikdo není v ohrožení, přátelům a blízkým nejspíš z produkce nevolali. Možná se tak poučili z první řady.

Zdroj: TV Nova, extra.cz, Instagram

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů