16.8 C
Prague
Pondělí, 10 června 2024, 11:06
- Reklama -
DomůLifestyleNejsilnějším momentem Kukaček se stává poporodní deprese Marcely. Barešová je třída

Nejsilnějším momentem Kukaček se stává poporodní deprese Marcely. Barešová je třída

Už jenom jeden díl dělí diváky od zjištění, jak to celé dopadne. Seriál Kukačky se do dějin televizní zábavy zapíše jako projekt, který upozornil na velmi závažné téma. Zároveň ho tvůrci zpracovali s úctou, respektem a pokorou. Druhá série si však bouřlivé ovace zatím nezaslouží. Je utahaná, často se v ní fňuká, štěstí chybí – a ještě je zmatená. Překvapivým vítězem se však stává Denisa Barešová, která Marcelu hraje bravurně. 

Drzá Marcela se stala matkou. Otcem malého Káji je doktor Tesař, který kdysi přišel na porodní sál pozdě. Muchloval se totiž s Marcelou na pokoji. Jenže miminko nějakou chvíli nedýchalo, a tak pohltila Davida obava, že jeho milovaný brácha bude vychovávat postižené dítě. A přistoupil k záměně. To ještě nevěděl, že druhé dítě je jeho tajné lásky, kterou snad ještě nepřestal milovat – spolužačky Terezy.

Denisa Barešová je hvězdou Kukaček

Ať se Marta Dancingerová v roli Terezy snaží sebevíc, hraje to celé slabě. Možná nikoliv její vinou, zkrátka nedostala herecký prostor. Zcela ji zastínila Denisa Barešová. Úžasný mladý talent na herecké scéně.

„V Marcele je něco ze mě, ale o tom herectví přece je. Každopádně já nad věcmi přemýšlím trochu jinak a jak Marcela postupuje příběhem, je mi vlastně čím dál vzdálenější. Má třeba svatou trpělivost v situacích, kdy bych to já osobně nevydržela. Hlavně jak znovu a znovu dává šanci všem těm chlapům, kteří se o ni ucházejí. Chvílemi mi to přišlo, že je to až proti její nátuře. V rámci vesnice, kde žije, určitě vybočuje z řady, zároveň ale dělá spoustu věcí, které se mně osobně nelíbí,“ prozradila

Jakuba a Tomáše vyměnil David už v porodnici (foto: se souhlasem České televize)

Téma poporodní deprese může šířit osvětu

A vůbec „nejlepším“ a nejsilnějším momentem celé druhé série Kukaček je Marcelina poporodní deprese. Skvěle zahrála, že se může objevit i u ženy, která nemá před porodem ani náznak, že by k takovému onemocnění mohla mít sklony. Odmítá své vlastní dítě, je pasivně agresivní vůči svému okolí a touží po chvíli klidu bez dětského pláče. Nakonec skončí s utišujícími léky a antidepresivy. A právě tahle role Barešové skvěle sedí. Věříte jí každou minutu, kdy se dítě proklíná očima. Možná je pro drama zkrátka stvořená!

Taková dějová linka měla ale přijít mnohem dříve, nikdo by se zřejmě nezlobil (ani nepodivoval), kdyby Marcela porodila hned na začátku druhé série. Vidět, jak si k malému Kájovi nachází postupnými krůčky cestu, jak se s ním učí zacházet, kojit ho. Marcela je sama o sobě tak zajímavá postava, že by se taková dějová linka v seriálu rozhodně neztratila. Navíc se musí diváci ptát, kdy se vlastně Marcela rozešla s Lubošem, že spolu nebydlí, nebo co tam dělá Marek, zbytečná postava muchlající se s Bárou za školou.

Jenže zbývá poslední díl, Marcela teprve poporodní depresi dostává pod kontrolu, David ještě brigádničí v Bille, soud ještě neproběhl, dějová linka s Terezinou matkou není vyřešena… Není toho přeci jen moc na pár desítek minut?

Zdroj: Česká televize, iDNES.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů