1.4 C
Prague
Pondělí, 22 dubna 2024, 3:04
- Reklama -
DomůOsobnostiHonza Punčochář: Když vařím, nenávidím Přemka, Radka, prostě chci vyhrát

Honza Punčochář: Když vařím, nenávidím Přemka, Radka, prostě chci vyhrát

Už dávno není jen porotcem kuchařské soutěže Mastercef. V Souboji na talíři se letos postavil proti kuchaři Přemkovi Forejtovi, loni i proti Radkovi Kašpárkovi. Jaké to je? Vychází spolu? Lezou si na nervy? A vadí mu, že ho fanoušci na ulici poznávají?

Co se u vás za těch pět let, co natáčíte MasterChefa, změnilo?

Naštěstí nic, vše při starém, takže dobré.

Vaší rolí v MasterChefovi je být porotcem. Jak byste okomentoval svůj výkon v samotných začátcích?

Byl jsem hrozně vyplašený. Nikdy jsem nestál před kamerou. Pro mě to byla nová zkušenost, ve které jsem se úplně necítil. Teď už se nestresuju a užívám si to.

Znali jste se s ostatními porotci? Co jste si pomyslel, když jste kluky viděl poprvé?

Znali jsme se. S Přémou trochu víc než s Radkem. Říkal jsem si, že doufám, že mi ti dva pacholci sednou a že si to užijem, protože není nic horšího než to, že děláte práci a nesedí vám to. Já jsem si přál, aby to fungovalo, a funguje.

Jak vám osobně MasterChef změnil život?

Určitě je to popularita. Dříve mě na ulici nikdo nepoznal. Teď se hodně lidí ohlíží. Popularita také určitě přispívá k tomu, že v restauraci máme stále plno. A osobně pociťuji velký progres v komunikaci. Dříve jsem se určitě neuměl prodat jako teď.

Přemek Forejt, Radek Kašpárek a Jan Punčochář (foto: se souhlasem TV Nova)

Vybíráte pátého masterchefa. Je jich tu stále dost?

Amatérských kuchařů je strašně moc. Myslím si, že jsou skvělí kuchaři, otázka je, kdo se do té soutěže přihlásí, protože je extrémně náročná a kuchař musí něco obětovat – rodinu, čas, někdy práci, ale už je tam krásné lákadlo: dva a půl milionu a titul MasterChef. To už stojí za to trošku riskovat.

Když je vidíte, jak začínají a jak se zlepšují, vzpomenete si někdy na své kuchařské začátky?

To je něco jiného. Jsou to amatéři. Já se od svých šestnácti let pohybuji v profesionální kuchyni a jsem připravovaný na to, že povedu restauraci. Oni to mají těžké v tom, že dělají něco jiného a potřebují se předělat.

Soutěžící musí něco obětovat, ale hodně osobního života musíte obětovat i vy, porotci. Máte své podniky a musíte to skloubit s natáčením…

Je to těžké, ale my jsme si to vybrali. Každý v této době brečí, ale my brečet nebudeme. My jsme to chtěli, tak to musíme skloubit, musíme tomu věnovat kus volna, kus rodiny, ale chceme to dělat. Když mám volno, můžu jet konečně do práce.

Na co se mohou diváci letos těšit?

Má to strašný spád. To se mi líbí. Pořád se něco děje. Výzvy jsou podle mě ještě náročnější.

Pět let MasterChefa, k tomu Souboj na talíři. Nelezete si s kluky na nervy?

Nelezem, hned si všechno pěkně vyříkáme. Ale když vaříme proti sobě, tak je to na ostří nože. Nenávidím Přemka, Radka, prostě chci vyhrát. Ega tam lítají, ale snažíme se to ukočírovat, ale ne vždycky to jde.

Kdo je šampion ve Fifě, kterou hrajete v natáčecí pauze?

Střídá se to nahoru dolů. Ale je to skvělý, skvělý a skvělý.

Zdroj: redakce, TV Nova, VOYO

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů