DomůLifestyleUž se píše třetí řada seriálu Zlatá labuť. Bude ještě drsnější

Už se píše třetí řada seriálu Zlatá labuť. Bude ještě drsnější

Fanoušci seriálu Zlatá labuť mají důvod slavit! Producentka Klára Follová potvrdila, že už s tvůrci sedí nad scénářem třetí řady. Tu diváci pravděpodobně uvidí příští podzim. A jak se dá očekávat, bude ještě drsnější než ta předchozí.

V poslední době se přitom nesly zvěsti, že se na seriál kouká velmi těžce. A není divu. Atmosféra druhé světové války není totiž žádná romantická komedie. Je však znát, že jak díly postupují, tvůrci jsou ve vyjádření jednotlivých postav mnohem drsnější a surovější. K nedělnímu kafíčku ale Zlatá labuť rozhodně není.

Ryška dává divákům sílu

Kristýně Ryšce, která hraje lesbu v době, kdy její orientace byla braná jako nemoc, se nechala slyšet, že diváci píšou, jak moc jim její role pomáhá. Dává jim sílu postavit se životu čelem. A to je možná právě to, co na televizních obrazovkách doposud chybělo.

Je tam dost malicherných osudů, žabomyších válek, sporů o peníze, nevěr i lží. Tady se ale vše zdá nepodstatné – jde totiž o život. V těžké situaci dokážou postavy jednat zcela odlišně než jiní. Navíc se u nás na základních školách učí válečné období jen okrajově. Zlatá labuť je také poučná – dává možnost nahlédnout do časů, o kterých ještě ani zdaleka nevíme vše. Lidské osudy v kontrastu drsné války dokážou mnohem lépe zaujmout než nudné letopočty.

Prodavačka Bára si pro sebe zatím majitele Petra nezískala (foto: se souhlasem TV Nova)

Irena má v sobě něco dobrého, říká producent

„Život se Zlatou labutí byl zejména rychlý. První námět v rozsahu několika stran (tehdy pod názvem Obchodní dům) jsem četla v březnu 2022, na podzim 2022 jsme začali točit
a už od ledna 2023 jsme vysílali. Naše tempo bylo vražedné,“
nechala se před časem slyšet Klára Follová. A zdá se, že ani teď nepolevují.

Největším tahákem je pochopitelně Irena Mašková. Z té je hlavní postava seriálu, kterou diváci naprosto milují. „My jsme ji nechtěli mít jako čistou záporačku. Irena má v sobě pod tou tvrdou slupkou něco dobrého. Ale brání se tomu, aby se to projevovalo, protože předpokládá, že by jí to mohlo zkomplikovat cestu k vytouženému cíli. Předpokládá, že nenechat to dobré proniknout na povrch je jediná cesta, jak toho dosáhnout, částečně i proto, že v tom byla tak vychovaná. Nicméně diváci z ní tento vnitřní boj cítí a to se jim na té postavě líbí,“ říká producent Filip Bobiňski.

Zdroj: redakce, TV Nova, Facebook

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů