4.8 C
Prague
Sobota, 20 dubna 2024, 6:04
- Reklama -
DomůLifestylePrachař ve StarDance: Syn se mu vysmál, bývalá manželka by mu mohla...

Prachař ve StarDance: Syn se mu vysmál, bývalá manželka by mu mohla poradit

Soutěžící už známe – a může se začít zkoušet! Jedním z těch, kteří se vydávají do krutého boje, je také herec ze seriálu Specialisté David Prachař. Ten se do odvážné disciplíny pouští možná s ostychem, doma mu ale jistě budou fandit. Jeho manželka Linda Rybová sní o tom, že bude tančit, už několik let. A jeho bývalá žena Dana Batulková je hrdou vítězkou třetí řady. Naváže Prachař na její úspěch?

„Sice mě tanec baví, ale spíš takový ten veselý, africký. Společenský vůbec ne. Do tanečních jsem moc nechodil, spíš za taneční,“ řekl Prachař pro iDNES.cz v roce 2022 s dodatkem, že do takové soutěže by vůbec nešel. To ještě nevěděl, co ho čeká za rok!

Pro Prachaře je to výzva

„Asi jsem změnil názor. Když jsem viděl poslední StarDance, ty výkony už jsou tak profesionální a tak dokonalý, že jsem si říkal, kolik tomu musí ti lidé věnovat úsilí a času, a že vlastně klouby, tělo a svaly dostávají docela na frak a že člověk spíš polemizuje se svým tělem, jestli to vůbec zvládne. Na druhou stranu je to výzva a člověk se něco dozví,“ vysvětlil záhy pro web Extra.cz.

A aby toho nebylo málo, syn Jakub, kterého má s Danou Batulkovou, se mu vysmál. Poslal mu esemesku, ve které ho přivítal v českém showbyznyse. „Byl tam cítit takový osten výsměchu, že i jeho starý otec se nechal zlákat do tohoto mediálního projektu,“ říká.

Jeho taneční partnerka mu věří

Jak často hodlá trénovat? V tom má herec jasno. „Spíš bych volil častější tréninky v kratších časech. Po čtyřech hodinách na zkušebně to pak ztrácí smysl, protože je člověk unavený. Ale teprve uvidím. Musíme to probrat
s taneční partnerkou. Musíme to vymyslet tak, abychom měli natrénováno, ale abych si nezpůsobil nějaké zranění. Můj organismus se na začátku bude ptát, co se děje a já mu budu říkat: Uklidni se, jsem ve StarDance,
říká Prachař.

„Myslím si, že většinou herci mají větší cit pro tanec a aspoň trošku znají strukturu základních tanců. Uvidíme. Doufám, že po pěti, šesti trénincích už budeme s Davidem Prachařem sehraní,“ nenechala se odradit jeho taneční partnerka Zuzana Dvořáková Šťastná.

David Prachař se na tvrdou dřinu těší (foto: se souhlasem České televize)

Tanečnice tušila, že to bude Prachař!

„Zuzana je hrozně sympatická. Je o dost mladší než já, takže mě jako starce bude muset vodit parketem. O Zuzaně už vím, že tančí od pěti let. A to já taky, tančil jsem ve školce. Na DAMU jsem pak musel, chtě nechtě, projít taneční průpravou. Měli jsme klasický i folklórní tanec. Člověk při tanci zjistí, že některé svaly vůbec nepoužívá a tím, jak přenáší váhu, tak ty vnitřní svaly šíleně bolí. Tanec je vlastně strašně bolestivá věc pro lidi, kteří netančí. Je to umělecký, ale i sportovní výkon, což mě baví,“ pochvaluje si herec.

„Už před naším seznámením jsem tak nějak věděla, kdo by mohl být mým tanečním partnerem v letošním ročníku StarDance. Udělala jsem si totiž takovou menší přípravu. Pouštěla jsem podcasty a četla rozhovory s osobnostmi, které byly do dvanáctého ročníku pozvané. A i podle výšky jsem si dva soutěžící rovnou vyřadila a zůstali mi tři adepti. A nejpravděpodobněji mi vycházel David. Takže to první setkání nebylo velkým překvapením,“ prozradila Zuzana.

Syn se mu vysmál!

Jakub by možná do takového projektu nešel, jeho maminka se však v roce 2008 stala královnou parketu. S tanečníkem Janem Onderem zvítězili na plné čáře. I ve finále byli jasnými favority. Zda si Prachař dojde ke své bývalé ženě pro radu neřekl, ale jistě by se dozvěděl něco, co by mu možná vyneslo první místo také.

Jeho žena Linda Rybová naopak o tanci zatím jen sní. Svěřila se, že je to její velký koníček, zatím si však nenašla čas, aby chodila pravidelně na lekce tance. Možná je tak dostane právě doma!

První díl další série Stardance uvidí diváci už v říjnu.

Zdroj: Česká televize, iDNES.cz, redakce

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů