DomůLifestyleZačal filmový festival ve Varech: Jeho historie sahá až do roku 1946

Začal filmový festival ve Varech: Jeho historie sahá až do roku 1946

Filmový festival ve Varech, známý také jako Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, je jedním z nejstarších a nejprestižnějších filmových festivalů na světě. Byl založen v roce 1946 a koná se každoročně ve městě Karlovy Vary v České republice. A právě dnes začíná jeho další ročník!

Historie festivalu sahá až do poválečného období. První ročník festivalu se konal od 11. do 29. července 1946. Tehdy se jednalo o regionální akci s názvem Filmový festival Karlovy Vary a byl zaměřený na prezentaci a propagaci československého filmu. Festival měl také ambice ukázat světu, že Československo je schopné pořádat kulturní akce na mezinárodní úrovni.

Dnes má festival svou prestiž

V průběhu let se festival postupně rozšiřoval a stal se důležitou platformou pro prezentaci filmů z celého světa. V roce 1951 byl festival přejmenován na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a získal status mezinárodního akreditovaného festivalu. Tento status mu umožnil přitahovat nejenom filmaře, ale také profesionály a novináře z celého světa.

Během své existence festival hostil mnoho významných osobností filmového průmyslu a představil mnoho významných filmů. Mnoho snímků, které byly na festivalu oceněny, se stalo ikonickými a získaly mezinárodní uznání.

Těžká léta během pandemie

V roce 2020 byl festival poprvé v historii zrušen kvůli pandemii COVID-19. V roce 2021 se festival vrátil ve zmenšeném formátu a byl organizován jako speciální edice. V roce 2022 se festival opět konal v plném rozsahu a představil nejnovější filmy z celého světa.

Filmový festival ve Varech si udržuje svou prestiž a důležitou roli v mezinárodním filmovém průmyslu. Každý rok přitahuje stovky filmových profesionálů, novinářů a filmových nadšenců, kteří se scházejí, aby objevili nové filmy, diskutovali o aktuálních trendech a oslavovali filmovou tvorbu.

Letos se koná od 30. června do 8. července 2023. Jeho letošní hvězdou je Russell Crowe.

Zdroj: KVFF, wikipedia.org

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů