DomůLifestyleZlaté labuti padá sledovanost, na ZOO nestačí. Prodělá televize na kostýmech a...

Zlaté labuti padá sledovanost, na ZOO nestačí. Prodělá televize na kostýmech a ateliéru?

Seriál Zlatá labuť, který si klade za cíl přiblížit prostředí 30. let minulého století, diváky až zas tolik nezaujal. A to navzdory tomu, že tvůrci obsadili do hlavních rolí současné seriálové hvězdy. Jenže na populární ZOO to nestačilo – ačkoliv je to právě příběh Viky a Petra, který teď čelí velké kritice. Nejen, že se žádného šťastného konce nedočkal, celý seriál je už více o milostných peripetiích než zvířatech. Ve Zlaté labuti prý ale nefunguje ani ta láska.

Očekávání byla zřejmě velká! A tak není divu, že tvůrci investovali nemalé peníze do ateliéru ve Kbelích i kostýmů herců. Dokonce jsou prý některé šaty děvčat tak drahé, že ani nesmí chodit mezi budovami a řidiči je musí vozit z místa na místo při každé příležitosti.

Ctím originalitu a pravost, říká kostymérka 

„V průběhu příprav jsem se zajímala o dobová díla a to mě inspirovalo k tomu, že jsem začala sbírat originální kostýmy z té doby. Ozývali se mi lidé, kteří měli po prapředcích k dispozici oblečení, jestli bych se na ně nechtěla přijet podívat. Tyto nabídky jsem s nadšením přijímala. Hluboce totiž ctím originalitu a pravost, navíc dnešní kamerová technika je tak daleko, že pozná jakoukoli lež. Proto musíme být pravdě daleko blíž než kdy dřív,vyprávěla kostýmní výtvarnice Michaela Horáčková o začátcích Zlaté labutě.

Jenže jak se zdá, diváci to u obrazovek zas tolik neocenili. Zlatá labuť má totiž jednu obrovskou nevýhodu – někteří ji srovnávají s tolik populární První republikou. Za tou stojí stejný režisér Biser Arichtev. Zlatá labuť je ale volně inspirována španělský seriálem Holky na drátě, který vypráví příběh z Madridu z dvacátých let minulého století. Cíl pokořit První republiku si tak nikdo nekladl. 

Děj seriálu Zlatá labuť se odehrává za éry Protektorátu Čechy a Morava (Foto: se souhlasem televize Nova)

Sledovanost klesá

Nejen, že diváky od začátku rozčiluje, že postavy mluví moderně, zároveň jim těžkou dobu člověk tak nějak těžko věří. Ani táhlá zápletka Dancingerové s Vaculou není prostě žádná sláva. Kaňoková s Bartošem jsou spíše přátelé z jedné lavice základní školy a z příběhu Ryšky s Lewandowskou tam bylo příliš málo. 

Navíc nejde jen o kritiku, seriálu také padá sledovanost, na což upozornil například web expres.cz. Zatímco ještě na začátku února Zlatá labuť porážela seriál ZOO, dnes už je na něj krátká. Ve čtvrtek 13. dubna sledovalo seriál ZOO skoro milion diváků. Zlatou labuť však zapnulo jen 710 tisíc diváků.

Pokud to takhle půjde dál, herci budou rádi, když natáčení vydrží do října. Několikrát se totiž ze štábu proslýchalo, že počet dílů není stanoven. Záleží, jak to bude úspěšné. Jenže kostýmy i přepychový ateliér – to stálo peněz! Prodělají na tom?

Zdroj: TV Nova, expres.cz, ČSFD, extra.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů