21.5 C
Prague
Pondělí, 4 července 2022, 2:07
- Reklama -
DomůOsobnostiPoslední díl seriálu Sestřičky: Romantika i katastrofický scénář! Známe průběh natáčení

Poslední díl seriálu Sestřičky: Romantika i katastrofický scénář! Známe průběh natáčení

Poslední dva díly a konec. Seriál Sestřičky Modrý kód se ve středu 23. června rozloučí se svými diváky nejdražším, nejdramatičtějším a nejnapínavějším dílem svého čtyřletého vyprávění. A autoři varují: Nenecháme vás vydechnout do poslední minuty! 

Strhující závěr slibují tvůrci Sestřiček, které vloni v létě navázaly na úspěšný primácký seriál Modrý kód. Pokud si fanoušci příběhu z Nemocnice Rubava mysleli, že se po smrti jejich oblíbené postavy, vrchní sestry Mery v podání Sabiny Laurinové, většího šoku už nemohou dočkat, zřejmě se mýlí.

Co se v Rubavě v posledním díle Sestřiček stane, je zahaleno tajemstvím, autor seriálu ale slibuje napínavou podívanou. „Můžu slíbit, že se nám tam povedlo unikum v rámci nekonečných seriálů udělat díl ze žánru katastrofického filmu se všemi žánrovými zápletkami. Takové malé skleněné peklo v Rubavě,“ naznačuje šéfautor seriálu Sestřičky, David Litvák, v jehož hlavě se zrodily nejenom seriálové postavy z Rubavy, ale i jejich osudy a na jehož hlavu se snesly protesty fanoušků proti konci Mery i celého seriálu.

Znáte svatbu, kde se alespoň něco nezvrtlo? (foto: se souhlasem televize Prima)

On má ale o vývoji seriálu jasno. „Z mého pohledu je hezčí mít příběh ukončený, než ho pořád natahovat dál a dál podle toho, kolik se na to dívá lidí. Prodlužování na sílu nevede k dobrému výsledku. Je dobré mít příběh jasně daný, vědět odkud kam jde postava a jak se bude vyvíjet,“ říká Litvák s tím, že na posledních dílech Sestřiček si tvůrci dali obzvlášť záležet. „Poslední díly jsme točili jinak, než dosud. Jsou více dějově provázané a vícežánrové, objeví se tam romantika i thriller,“ slibuje.

Nebyla to žádná procházka růžovým sadem

Poslední díl si vyžádal i velké kaskadérské scény. „Využili jsme kaskadéry, do kterých jsme pustili oheň a sutiny. Opravdovou, žádný polystyren. Všichni jsme si u téhle scény opravdu mákli,“ řekl režisér Lukáš Buchar s tím, že jde o nejdražší díl seriálu. U dramat v Rubavě nemůže chybět Marek Němec, představitel doktora Hofbauera.V prvním díle jsem se připletl k výbuchu a v posledním bude taky katastrofa. Je to trochu symbolický, jsem otvírák i zavírák seriálu. A v posledním díle mám na sobě smoking a dokonce i tančím, myslím, že je to důstojné rozloučení se seriálem,“ vysvětlil herec.

Nejenom dramata, ale i romantiku prožijí hrdinové z Rubavy, zvlášť pak pár, na který by si diváci v prvním díle Modrého kódu, který Prima odvysílala v březnu 2017 rozhodně nevsadili.

Rasputin a Vlčková nebo chcete-li Roman Zach a Kristýna Frejová chystají svatbu.

Veselka je ve výsledku zalitá sluncem, její natáčení ale ve skutečnosti bylo o zdraví! Natáčela se totiž na konci dubna, v den, kdy odpolední teploty na sluníčku nepřesáhly devět stupňů. Zatímco všichni před i za kamerami klepali kosu, jediná nevěsta zimu nepocítila. „Ocenila jsem moje letité otužování, bylo devět stupňů a mně v šatech zima vůbec nebyla,“ přiznala Frejová, pro kterou to byla vůbec první svatba v jejím životě. „Ani před kamerou ani v životě jsem svatbu neměla. Svatby jsou bezvadné, je to skvělá věc, když je cizí. K té mojí zatím nedošlo, já bych se jí ale nebránila, možné je všechno,“ zamyslela se během natáčení, oděná do bílého.

V průběhu svatebního obřadu ale v Rubavě dojde k obrovské tragédi… Stihnou si Rasputin a Vlčková říct ano? Jaká rána čeká rubavské hrdiny? A kdo bude následovat Mery na věčnost…?

Foto: se souhlasem televize Prima

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -