16.5 C
Prague
Pondělí, 27 května 2024, 11:05
- Reklama -
DomůLifestyleKukačky jdou do finále: Slova Barešové o nastavované kaši se stala realitou

Kukačky jdou do finále: Slova Barešové o nastavované kaši se stala realitou

Když tvůrci slibovali napětí, drama i emoce, nebyl důvod, proč jim nevěřit. Právě takovou nálož diváci přece v první sérii Kukaček dostali. Pokračování však za úspěchem prvotiny krutě zaostává. Ačkoliv se diváci dočkají zítra posledního dílu, některé z nich rozuzlení zápletky už vlastně ani nezajímá. Je totiž otázkou, co by se ve třináctém díle mělo ještě odehrát. 

Diváci se například těšili, jak to dopadne s Terezou a Martinem. Ta v první sérii zjistila, že ji podvádí. „Tohle je zrovna téma, kterého se diváci moc nedočkají. Oni na tom vztahu zapracovali v mezičase a od začátku druhé série jsou spolu a fungují jako silný tým,“ řekla Marta Dancingerová, představitelka Terezy. „Tahle série je více o tom, že se všechny postavy snaží situaci zvládnout a společně se dohodnout na nějakém řešení, takže i zápletky, které se točí kolem Martina, nejsou tolik o tom, že by měl nějaké bokovky. Spíš řeší věci uvnitř rodiny a věci, které se týkají dětí,“ potvrdil slova Dancingerové její herecký kolega Marek Adamczyk. 

Druhá série měla potvrdit, že úspěch první nebyl náhoda

Nakonec však natěšení diváci u televizních obrazovek nedostali skoro nic. Díly byly plytké, člověk se ztrácel v tom, co se zrovna řeší… A ačkoliv měl scénárista Jan Coufal určitě dobrý úmysl, zkrátka se to nepovedlo. „Dosáhnout úspěchu je těžké, zopakovat ho je ale nesrovnatelně těžší. První řadou můžete překvapit, druhou musíte potvrdit, že úspěch nebyl náhoda,“ doufal, že se divákům zavděčí. Nestalo se.

Přitom už Denisa Barešová, která hraje Marcelu, tvrdila, že do druhé řady se nikomu zrovna dvakrát nechtělo. „Režisér seriálu Biser Arichtev to do médií několikrát řekl – nikdo z nás nebyl nadšený, když se rozhodlo, že bude druhá série. My v Česku jsme mistři v nastavování kaše, což já osobně úplně nenávidím. I potom, co jsme dotočili druhou sérii, jsem si říkala, že se opravdu jen málokdy stává, aby dvojka byla aspoň stejně dobrá jako jednička,“ řekla upřímně v rozhovoru pro iDNES.cz. Nespletla se. 

Byl to ale Coufal, který sice slibuje silný konec, který vyvolá emoci, zároveň však přiznává, že nemá Kukačky jak vyřešit. „Záměna dětí v takové podobě, v jaké ji ukazujeme v seriálu, nemá jednoznačné řešení. Vlastně nejde uzavřít už nikdy. Dotčení lidé jsou tím spojeni napořád. Každá jednotlivá postava má navíc svůj vlastní pohled. Snažil jsem se, aby bylo možné všem postojům rozumět a všechny chápat. Nejde říct, čí řešení by mi bylo nejbližší. Určitě bych se ale stejně jako Tereza, Martin, Olga a Karel zkoušel domluvit na řešení, které by bylo přijatelné pro všechny.“

První řada seriálu se soustředila na život dvou rodin poté, co se dozví o záměně svých dětí. Druhá řada sledovala snahu obou rodin žít co nejblíž u sebe, aby Jakub s Tomášem mohli mít možnost vídat se se „všemi“ svými rodiči a aby rodiče mohli mít možnost vídat „oba“ své syny (foto: se souhlasem České televize)

Mělo to být o Davidovi

Producent Filip Bobiňski zase při práci na Kukačkách nabyl dojmu, že je druhá série hlavně o Davidovi. „Ve druhé řadě má David velký prostor a Michal Isteník ho ztvárnil skvěle,“ říká. Herecké schopnosti Isteníkovi nikdo nebere, že by však dostal prostor, to se také říct nedá. Naopak celé pokračování se až nepřirozeně soustředí na dějovou linku Terezy a její matky, která trvala tak dlouho, až diváky přestala zajímat. 

Kdyby nebylo poporodní deprese Marcely, která se stala ústředním tématem posledních pár dílů, neměla by druhá série žádný silný moment. Ani soud, na který všichni netrpělivě čekali, emoce zkrátka nebudil. 

Jak celý příběh nakonec dopadne? Podaří se tvůrcům diváky na poslední chvíli překvapit? To se dozvíme už zítra ve 20:15 na ČT1.

Zdroj: Česká televize, iDNES.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů