DomůLifestyleVe Zlaté labuti je dusna až moc. Už nezbyl žádný kladný hrdina

Ve Zlaté labuti je dusna až moc. Už nezbyl žádný kladný hrdina

Jeden z nejúspěšnějších seriálů současnosti začíná být velmi drsný. V poslední době se dokonce zdá, že už nikdo není jen dobrák. Opravdu už každý bojuje jen sám za sebe? A o co přijde Irena, když bude dál usilovat o svou milovanou Alenu?

Irena to má v poslední době s rodinou velmi těžké. Lukáš neváhal a vše řekl jejímu otci – nejen svou domněnku, že zabila Martu, ale také o její homosexualitě. Alena cítí, že jí dochází čas. Ve chvíli, kdy bude Irena bojovat se svou rodinou, pravděpodobně prohraje právě její přítelkyně. Její představitelka Kristýna Ryška už dříve naznačila, že jejich lásce nebude přáno.

Zrada na každém kroku

„Klíčovým tématem druhé série je sounáležitost a udržení lidskosti v nelidské době. Doteď šlo o lásku, teď jde o život. Tlak doby sílí. Dějově se posouváme do léta 1939, a tak pro naše hrdiny přituhuje,“ říká kreativní producentka Klára Follová o druhé sezóně.

Každý zrazuje každého. Nesmělá Eliška udala Oldřicha, ten skončí ve spárech gestapa. Lukáš Mašek donáší na svou ženu její rodině, a tak otec Irenu vydědí. Bára jde na jednu zmrzlinu se Záhořem – a náhodou se v tu chvíli objeví Petr, který je uvidí. Bude to konec jejich lásky?

Alena cítí, že jí s Irenou dochází čas (foto: se souhlasem TV Nova)

Diváci si Irenu zamilovali

S Irenou se přitom tvůrcům povedla neuvěřitelná věc. Diváci si naprosto zamilovali zápornou postavu. A to nebývá běžné! Paní Mašková má v sobě ale podle producenta Filipa Bobiňski něco navíc: „Je to hodně o tom, že my jsme ji nechtěli mít jako čistou záporačku. Irena má v sobě pod tou tvrdou slupkou něco dobrého. Ale brání se tomu, aby se to projevovalo, protože předpokládá, že by jí to mohlo zkomplikovat cestu k vytouženému cíli. Předpokládá, že nenechat to dobré proniknout na povrch je jediná cesta, jak toho dosáhnout, částečně i proto, že v tom byla tak vychovaná. Nicméně diváci z ní tento vnitřní boj cítí a to se jim na té postavě líbí.“

Uvidíme, co hrdiny Zlaté labutě čeká dál. Zatím to však vypadá, že se ze všech stávají postavy, které mají diváky čím naštvat. Je to záměr? Vůbec nejhorší je teď Jakub, který musí rozčílit každého. Alena s Irenou mu pomáhají a on kope kolem sebe. Jak tohle dopadne?

Zdroj: redakce, TV Nova, Facebook

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů