4.8 C
Prague
Sobota, 20 dubna 2024, 7:04
- Reklama -
DomůLifestyleKukačky: Co Alena Tereze udělala? Po pátečním díle jsou diváci zmatení. Nekonečno...

Kukačky: Co Alena Tereze udělala? Po pátečním díle jsou diváci zmatení. Nekonečno lásky skončilo

Seriál Kukačky už se blíží do svého závěru. Zbývají poslední dva díly, aby se diváci dozvěděli, jak to nakonec bude s Terezou a Alenou, zda kluci zůstanou v rodinách, kde vyrůstají… A kolik let nakonec dostane vlastně David? Prý mu konečně došlo, co udělal. Největším překvapením je však rozuzlení zápletky s Terezinou mámou. Někteří totiž diváci vlastně nepochopili, co se stalo.

Když se Tereza dozvěděla, co provedla její máma Alena, otevřela si zdrceně láhev vína. Také se ohradila proti Karlovi a Olze, že už jim zkrátka nevěří. Měli jí totiž zatajit, že se chtěla Alena zabít. Nebo sebe i Terezu. Nebo jen Terezu? Na kolejích? Byl ve vlaku také Karel? Samé otázky, žádné odpovědi. Diváci se mezi sebou hádají, kdo celou situaci lépe pochopil. Možná to byl snad záměr?

Činy Aleny jsou pořád pod rouškou tajemství

Diváci pochopili celou situaci dost rozdílně. „Když jsem slyšela Terezu, hned mě napadlo, že se chtěla Alena zabít. Nechat tady svou dceru samotnou, odejít ze světa,“ píše divačka Klára. „Vždyť chtěla zabít sebe i dítě,“ oponuje jí divačka Simona. „Chtěla zabít jen Terezu, proto je z toho tak smutná. Vždyť ta Alena v sobě žádnou matku nemá,“ přidává se divačka Ingrid. Jisté je, že jedna z dam má pravdu. Jen si nejsme jisti která. 

Celá zápletka s Alenou a Terezou byla hlavním tématem druhé série Kukaček. Skončila však velmi náhle, zmateně. Tereza si klasicky nenechá nic vysvětlit, lidé jsou zmatení. Co se vlastně stalo? Co tehdy osmnáctiletá žena udělala? Trpěla poporodní depresí? Nenáviděla vlastní dítě? Co na to Rudolf Býček? Proč Tereze nikdo neřekl pravdu? Byla lepší lež? Jakou roli v tom má Olga? Proč Tereze celou situaci tajila? Tereza je zkrátka takový otloukánek druhé série. 

Alena má tajemství (foto: se souhlasem České televize)

Nekonečno lásky skončilo

Konečně však Olga naznačila, že nekonečno lásky zřejmě skončilo. Deset epizod čekáme na to, až potvrdí, že to, co udělal David, mu zazlívá. Přizná se, že kdyby ho Karel vyhnal, ani by nemrkla. Konečně! Zatím to vypadalo, že žije v divném vesmíru, kde emoce nemají šance. Ani děda Býček nezůstane potichu. Nemoc babičky připisuje právě tomu, co David udělal. Tereza si také konečně uvědomí, že kluci nevědí, kam patří. Snaha o soužití dvou rodin způsobila, že kluci neví, koho poslouchat. Biologického nebo toho, který je vychoval?

Poslední dva díly nabídne Česká televize v následujících týdnech vždy v pátek.

Zdroj: Česká televize

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů