DomůLifestyleJosef Maršálek z Peče celá země: Běžná česká domácnost má doma troubu,...

Josef Maršálek z Peče celá země: Běžná česká domácnost má doma troubu, to není standard

V Buckinghamském paláci pekl Josef Maršálek pro britskou královnu Alžbětu II. a je autorem knih, které významně napomohly propagaci pečení v tuzemsku. Moravský rodák je s kulinářskou show Peče celá země spjatý od první série. V České televizi připravoval nejrůznější pochoutky s dětmi v Cukrárně u Josefa a společně s herečkou Terezou Bebarovou peče známé i méně známé dobroty v Buchtách po ránu. Co si myslí o třetí sérii?

V soutěži hodnotíte jednotlivce, ale jaký dojem na vás udělala celá nová parta?

Je to nejlepší casting, jaký jsme za tři řady soutěže měli. Jsem přesvědčen o tom, že soutěžící vytvořili nádherný tým a že si užívali blízkost mezi sebou. A nám, porotcům, se s nimi i díky tomu krásně spolupracovalo. Máme nezáviděníhodnou roli, protože lidi posíláme domů a musíme jim říct věci, které nechtějí slyšet. A i za ně nám poděkovali, a to se nám ještě nestalo.

Ti, co se do soutěže hlásí už vědí, co může na vás, porotce, platit. Jak často přicházejí na castingy už s předem vypracovanou strategií?

Když se podívám na sestřih vítěze britského originálu, ze kterého vychází Peče celá země, tak si dovolím tvrdit, že jeho výkon je průměrným výkonem českých soutěžících ve třetí řadě. Běžná česká domácnost má totiž doma troubu a to není standardem kdekoliv jinde na světě. Je tedy určitě vidět, že lidé mají vztah k pečení a že na sobě pracují. Mít očekávání a nějaké ambice je přirozené. Určitě se ale efekt soutěže podepsal na tom, jak se doma peče. Nejspíš jsme pochopili i přesah toho, když v neděli upečeme bábovku a naservírujeme ji své rodině. Najednou je nad šálkem kávy a kusu sladkého všechno klidnější.

Znamená to, že soutěžící akceptují trendy spjaté s vývojem cukrářského oboru?

To souvisí s typem osobnosti. Myslím si, že klíč k úspěchu je někde mezi tím akceptovat a využívat všechny trendy, které dnešní doba nabízí, a zároveň znát a umět to tradiční. Nevylučuje se ale ani to, inspirovat se ve 21. století a opatrně dnešní trendy vložit do klasické tvorby. Může tak vzniknout třeba jahodový indián v ruby čokoládě, ozdobený sušeným ovocem.

Soutěžící umí překvapit! (foto: se souhlasem České televize)

Je pro vás důležitější vizuální stránka, to, jak daný výrobek vypadá, nebo spíš jeho obsah a jeho chuť? 

Forma je důležitější, protože jíme očima. Můžeme si nalhávat, že to tak není, že nejsme povrchní, ale „vizuálno“ je pro nás, lidi, opravdu klíčové. Když nás něco zaujme, jdeme a koupíme si to. To se promítá také do obalu, který dnes může stát i třicet procent ceny zákusku. Zrak ale není dokonalý a může následovat obrovské zklamání. I nejluxusněji vypadající větrník nemusí naši chuť ohromit, protože v životě neviděl karamel, ale maximálně spálený cukr s vodou. Důležitá je ale i čichová paměť, protože tu už tak snadno neoklamete. Lidé, kteří mají „načicháno“, si přivoní a vědí, jestli tam ten karamel je, nebo není.

Když už mluvíte o čichové paměti, jaké jídlo vám navodí velmi intenzivní pocit nebo vzpomínku? 

Vůně pečených jablek zamixovaných s karamelem, cukrem a máslem, to je něco, co mám spojené s babičkou Boženkou a s pocitem bezpečí. Jenom při té vzpomínce mám husí kůži. Stejně tak u druhé babičky, ke které jsem chodil každou sobotu na návštěvu – otevřel jsem verandu a hned jsem ucítil smažené bramborové placky s česnekem a majoránkou. To nikdy nezapomenu a známe to asi všichni. Pokud cukráři profesionálové i amatéři pochopí, že jídlo má tu skvělou vlastnost, díky které se vrátíme do komfortních zón, ve kterých nám je dobře, tak mají vyhráno.

Co pro vás bylo největším překvapením třetí řady?

Mám obrovskou radost z toho, jaké lidi se podařilo vybrat a jak skvělý tým utvořili. Je to věc, která se nedá odhadnout dopředu, a v této řadě se to krásně povedlo. Fungovali špičkově.

Mluvíte o renesanci cukrářství. Jak velký podíl na obrodě cukrářského oboru může mít podle vás pořad Peče celá země?

Obrovský. Je to nezpochybnitelné. Zapadlo to do doby, která tomu krásně nahrála. Finále první řady se vysílalo na začátku covidu a v obchodech byla vyprodaná mouka i droždí. Žijeme ale také v době sociálních sítí a nekonečné inspirace. Spotřeba pravé čokolády i pravé vanilky roste rapidně. Dřív byste jen horko těžko takové suroviny sháněli a dnes je má až čtyřicet procent obchodů v různé kvalitě. To nepochybně hovoří o tom, že se tyto ingredience používají. Věřím, že i pořad Peče celá země na tom má svůj podíl a je podnětem ke kreativitě.

Co vás při vysílání soutěže zajímá jako diváka? Už máte ohodnoceno, už víte, jak to dopadne. Na co se při sledování koncentrujete?

Mám to jako studijní materiál. Nerad se na sebe dívám, ale beru to jako lekci, co bych mohl zlepšit, co bych příště dělat neměl, nebo naopak udělat měl.

Zdroj: redakce, Česká televize, Instagram

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů