16.5 C
Prague
Neděle, 19 května 2024, 12:05
- Reklama -
DomůZajímavostiBabiš lže a dokazuje, že je skutečně bezpečnostním rizikem

Babiš lže a dokazuje, že je skutečně bezpečnostním rizikem

/kKOMENTÁŘ/ To už je obrovská nehoráznost. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš vystoupil na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny, která se konala proto, že sbíral kompromitující materiály na ministra  zahraničních věcí Jana Lipavského. Opět dokázal, že je člověkem bez jakýchkoliv morálních zábran, bezohledný sobec, který zná pouze své zájmy.

V rozpravě ve Sněmovně se snažil ostatní přesvědčit, že prý není pro Českou republiku bezpečnostní hrozbou. Přitom však nehorázně lhal, že nikdy nezpochybňoval naše členství v NATO a nevystoupil proti článku 5, který zavazuje členské země k pomoci jiné členské zemi, jež by byla vojensky napadena. V minulém roce v jednom z předvolebních prezidentských duelů s Petrem Pavlem v České televizi totiž na opakovanou otázku moderátora, jestli by Česko mělo splnit své alianční závazky a v případě napadení Polska či pobaltských republik tam poslat na pomoc své vojáky, odpověděl: „Já chci mír, já nechci válku. A v žádném případě bych neposílal naše děti a děti našich žen do války.“ To nepotřebuje dalšího komentáře. Bylo to prokazatelné bezostyšné lhaní v přímém přenosu. Zřejmě si myslí, že lidé mají krátkou paměť a uvěří mu sebevětší nesmysl.  

Je smutné, že někdo chce po smutných zkušenostech Československa z roku 1938 zrazovat  své spojence a ještě se k tomu veřejně hlásí. Tenkrát před 85 lety se také kapitulace před zlem zdůvodňovala mírem a neposíláním synů našich matek do války. Následky pak ovšem byly strašné.

U nejvyššího anoisty však takové veletoče nepřekvapují. On také už dříve hlásal přijetí eura, aby nyní zcela obrátil. A tak je tomu i v jiných případech. Babiš říká pouze to, co chtějí slyšet jeho potenciální voliči bez ohledu na následky. Jemu jsou ukradeny zájmy České republiky, protože on sleduje pouze svůj prospěch a nic jiného. Proto nás ani nemůže udivit, že zcela bez skrupulí hlásá zradu našich spojenců v Severoatlantické alianci. Jemu je to totiž jedno. Takže svým jednáním opakovaně dokazuje, že je skutečně bezpečnostním rizikem pro naší zemi.      

Autor komentáře: Michael Pánek (ODS) – středočeský krajský zastupitel 

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů