11.2 C
Prague
Neděle, 3 března 2024, 1:03
- Reklama -
DomůLifestyleChyby v Kriminálce Anděl vám nedají spát. Největším problémem jsou auta

Chyby v Kriminálce Anděl vám nedají spát. Největším problémem jsou auta

Kriminálka Anděl šla a televizní obrazovky v roce 2008. Očekávalo se, že ukáže nový standard kriminálních seriálů. Stalo se. Diváci si příběhy okamžitě oblíbili, sledovanost byla skvělá. Není divu, že se televize rozhodla po devíti letech pro jeho pokračování. Na jaké chyby ale zapomněli tvůrci už v minulých řadách?

Pozorní diváci přišli na jedno – chyba je téměř v každém díle. Detektivové si totiž často k důkazům pomáhají nelegální cestou. Nejen, že by byl ve skutečnosti za tohle policista potrestaný, z důvodu procesní chyby by bylo vyšetřování navíc zneplatněno.

Ruda zavolá – a je hotovo!

Zářným příkladem je Ruda, kterého hraje Michal Novotný. Ten, když kolegové potřebují odposlech nebo výpis telefonních hovorů, vytáhne cokoliv jako mávnutím proutku z kouzelného klobouku – nebo z počítače. Realita tak jednoduchá není. Potřeboval by odůvodněnou žádost, kterou by soud posoudil – a buď schválil nebo zamítnul.

V seriálu se také objevují recyklované registrační značky na vozidlech. Pozorný divák si snadno všimne, že během jedné epizody se občas ty stejné vystřídají na různých autech.

Martin Stropnický se do seriálu nevrátil (foto: se souhlasem TV Nova)

Fabia to nebyla, vzácný pane…

Auta jsou v Kriminálce Anděl problém pořád. Někdy se mění auta, ale registrační značky zůstávají, podruhé se zase používají auta, která u policie nikdy nejezdila – například Škoda Fabia první generace v karoserii hatchback.

Občas jde ale i o neznalost hudebního světa. Například v pátém díle čtvrté série patolog, kterého hraje Martin Hofman, tvrdí, že oběť byla uškrcena kytarovou strunou „e“. Kdyby si to ale lépe prověřil, snadno by zjistil, že kytara má „éčka“ hned dvě – a to dost odlišná. 

Ve stejné sérii o dva díly později se Oliver, kterého hraje Marek Taclík, kouká na fotbal. Hrají Teplice a Bohemians. A přestože v seriálu několikrát zazní, že je fanouškem Bohemians, tady fandí Teplicím. 

A ještě zpátky k první řadě. V pátém díle s názvem Smrtelný žert skončí epizoda takřka beznadějně. Mladší z bratrů vezme vraždu na sebe, protože ví, že nemůže být souzen. Ve skutečnosti by to pochopitelně tak jednoduché neměl. Byla by pravděpodobně nařízena rekonstrukce, při které by musel údajný viník předvést, jak čin spáchal.

Zdroj: redakce, ČSFD, Instagram

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů