DomůLifestyleZ minisérie Iveta vymazali bratra Lumíra. Pozornosti se straní, za důstojný pohřeb...

Z minisérie Iveta vymazali bratra Lumíra. Pozornosti se straní, za důstojný pohřeb sestry však kdysi bojoval

Vztahy v rodině Ivety Bartošové měly být komplikované. To, že měla dvojče Ivanu, ví dnes každý. Její starší bratr Lumír se však v minisérii vůbec neobjevil. Nakonec režisér Michal Samir přiznal, že si to nepřál, a tak to produkce respektovala. Jaký je důvod? 

Od prvního dílu úvodní série byli diváci svědky vztahu Ivety s Ivanou, které obě fantasticky zpívaly. Jejich starší bratr Lumír se však nikde neobjevil. Ve skutečnosti se pozornosti médií vždy vyhýbal.

„On tam být nechtěl. Je to velmi privátní člověk, který nevyhledává žádnou mediální pozornost. Bylo to jeho přání a já jsem to respektoval. Navíc, jak byl starší než jeho sestry, tak měl svoje kamarády a zájmy a pro příběh nebylo nutné ho zapojovat,” řekl režisér Michal Samir o bratru Lumírovi.

Ivana se jeden čas dokonce snažila prosadit v showbyznysu, Lumír se ale stáhl do ústraní a od rodiny se odstěhoval. Dříve přitom s výchovou sester rád pomáhal.

Komplikované rodinné vztahy

„Dvouletý syn Lumírek byl hodný, chodil se dívat na miminka a byl pohodový, dodnes je to takový kliďas,” vypráví maminka Svatava v knize Má dcera Iveta. ​„Na Lumíra byl odmala přísnější, měl ho za méněcenného, pořád ho kritizoval a poučoval, což bylo hrozné. Mnohokrát jsem mu říkala, aby mu dal pokoj, protože Lumír byl hodný. Opravdu si s ním užil a dodnes mu to nemůže zapomenout,přiznala

Dokonce mu rodiči ani nebyli na svatbě. ​„Nebyli jsme tam nikdo, protože svatbu měli tajnou. Najednou v sobotu ráno přijel domů, zrovna jsem měla na hlavě natáčky a zadělala těsto na koláče a jen tak mezi řečí mi řekl, že se dnes ve dvanáct hodin žení a jestli nechci přijít. Bylo to v srpnu, venku vedro, nebyla jsem nachystaná, tak jsem nešla,” vzpomínala Svatava Bartošová. Jejich vztahy měly být natolik vyhrocené, že se nechtěl vrátit do rodného domů ani poté, co jeho otce připravil alkohol o život. Nakonec dům prý opravil, aby mohl být se svou rodinou nablízku mamince. 

Spekulace o sexuálním zneužívání

Jeden čas se dokonce médii šířily informace, že otec Bartošové ji sexuálně zneužíval a holdoval alkoholu. V roce 2013 přišel magazín ahaonline.cz s citací Lumíra. „Slyšel jsem to také, ale už nevím kdy a kde. Možná si to ale někdo vymyslel, aby se mělo o čem psát,“ uťal spekulace. Novináři se odkazovali na tajný zdroj, který to měl potvrdit. Sama Bartošová se měla několikrát vyjádřit, že vztah s otcem pro ni byl velmi složitý. Vše však zůstalo jen v rovině spekulací.

Eliška Křenková v roli Ivany (foto: se souhlasem TV Nova)

Boj o důstojný pohřeb

Bratr Ivety Lumír měl mít také napjaté vztahy s vdovcem Josefem Rychtářem. Trnem v oku byl například plánovaný pohřeb. Kvůli tomu vydala rodina Bartošové známé prohlášení. „Příbuzní tragicky zesnulé Ivety Bartošové, syn Artur, matka Svatava a sourozenci Ivana a Lumír, s lítostí oznamují, že manžel zpěvačky Josef Rychtář odmítl jejich přání, aby zakončila turbulentní cestu životem klidným a neokázalým pohřbem ve svém rodišti. Pan Rychtář rozhodl o uspořádání dožínek pro bulvární média, v nichž chce hrát hlavní roli on. Takové rozloučení s milovanou osobou by však bylo pro její nejbližší natolik traumatizující a nedůstojné, že se ho nezúčastní. Podaří-li se zabránit panu Rychtářovi v jeho odhodlání nevydat rodině ostatky zemřelé, budou bez účasti médií uloženy do rodinného hrobu v kruhu nejbližších příbuzných.“ 

Pohřeb nakonec proběhl bez účasti médií a veřejnosti ve strašnickém krematoriu, alespoň v tom Rychtář rodině ustoupil. Maminka Svatava, sestra Ivana, bratr Lumír ani syn Artur na pohřeb nepřijeli. Byla tam jen Rychtářova rodina. Nebyla zde ani žádná celebrita, vyjma zpěváka Jana Bendiga, který přišel vzdát Bartošové úctu bez pozvání. Vandalové tehdy posprejovali Rychtářův rodinný hrob vulgarismy a na zdi hřbitova napsali „Rychtář je vrah“. 

Iveta Bartošová spáchala sebevraždu v den narozenin svého manžela Josefa Rychtáře.

Zdroj: lidovky.cz, youtube.com, ahaonline.cz, TN.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů