12.5 C
Prague
Sobota, 13 dubna 2024, 1:04
- Reklama -
DomůOsobnostiKrutý osud Květy Fialové: Herečku při osvobození znásilnili Rusové. Následky si nesla...

Krutý osud Květy Fialové: Herečku při osvobození znásilnili Rusové. Následky si nesla celý život

Herečka Květa Fialová vždy působila optimisticky a vesele. Za úsměvem se však skrývala velká bolest. Když jí bylo čtrnáct let, zneužili jí s revolverem u hlavy dva ruští vojáci. Od té chvíle nenáviděla sex. A také muže.

Konec druhé světové války přinesl pro milovanou herečku strašné chvíle. „Bylo to v květnu 1945. Borohrádkem procházela Malinovského armáda a je známo, že heterosexuální vojáci kromě toho, že se vzájemně vraždí, používají dámské osazenstvo k radovánkám. Měla jsem ten zážitek se dvěma vojáky,“ citoval Fialovou web Sedmicka.cz.

Zneužití s revolverem u hlavy

O hrůze promluvila také její blízká kamarádka, herečka Naďa Konvalinková. „Je to hrozný zážitek pro dívku, myslím, že Květě bylo v té době čtrnáct, když ji někdo napadne a s revolverem přiloženým u hlavy zneužije. Dvakrát po sobě. K tomu traumatu se přidalo i to, že ti vojáci pak byli před plukem a před ní zastřeleni,“ řekla

Květa Fialová se narodila do rodiny letce a legionáře Vlastimila Fialy na Slovensku v roce 1929. Její maminka Květoslava Fialová byla sochařka a výtvarnice. Ze slovenského území byla rodina v roce 1938 vyhnána, později se Fialovi usídlili právě v Borohrádku. Vážená herečka vzpomínala, že od otřesné události na konci války se jí zprotivil sex. Intimnosti celý zbytek života odmítala. S manželem Petrem Hášou měli styk pouze v době, kdy chtěla Fialová otěhotnět.

Bydlela v márnici

Vůbec první její láskou byl však dramaturg Jiří Josek, kterého si také ve 21 letech vzala. Později prý však zjistila, že je sexuálně náruživý – a to nebylo nic pro ni. Utíkala přespávat k mamince, později dokonce bydlela v márnici. „Už se tam ale nepohřbívalo, byla prázdná. Takže jsem raději bydlela tam, abych nemusela bydlet s mým mužem. Peníze, abych šla jinam, jsem neměla,“ uvedla. Háša byl jejím druhým manželem. Měla s ním jedinou dceru Zuzanu, která se narodila v roce 1962.

V době největší slávy patřila mezi nejoblíbenější hvězdy stříbrného plátna. V roce 2009 měla problémy se srdcem, pak ji postihla plicní embolie. Kvůli zdravotním komplikacím nemohla přijít na pohřeb svého druhého manžela. V roce 2015 prodělala srdeční infarkt. Od dubna téhož roku pak žila v Alzheimer centru v Průhonicích. Zemřela ve věku 88 let na Alzheimerovu chorobu – stejně jako její manžel.  

Zdroj: wikipedia.org, sedmicka.cz, blesk.cz, reflex.cz, ČSFD

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů