DomůLifestyleZlatá labuť: Mezi Dancingerovou a Vaculou to nejiskří. Co bude dál?

Zlatá labuť: Mezi Dancingerovou a Vaculou to nejiskří. Co bude dál?

Seriál Zlatá labuť měl velké ambice stát se jedničkou na televizních obrazovkách. Jenže to se mu přes veškerou snahu zkrátka nedaří. Hlavní postavy hraje Marta Dancingerová s Adamem Vaculou, mezi kterými by měl v seriálu vznikat zakázaný vztah. Očekávali byste touhu, vášeň a lásku? Nic z toho tu nehledejte. 

Už při prvních dílech se říkalo, že Marta Dancingerová hraje všechny své role zkrátka stejně. Ať se představí v roli novinářky ve Specialistech, jako Tereza v Kukačkách nebo Bára ve Zlaté labuti, pořád je to ta jedna Marta – drsná, bez emocí… A s hereckým partnerem Adamem Vaculou jim to na obrazovkách neklape tak, jak by člověk očekával. Není to škoda?

Lewandowská to hraje lépe
Když spolu hrají, nevidíte nic. Žádná touha, chuť na zakázané ovoce. To už to víc jiskří holkám ve výtahu, který se v následujících dílech zasekne – a dá příležitost k vášnivému polibku. Mezi Simonou Lewandowskou a Kristýnou Ryškou je totiž něco, co Dancingerová s Vaculou nemají – obdiv. „S Kristýnou jsme se před natáčením Zlaté labutě neznaly, ale já ji sleduji už dlouho, mám ji moc ráda jako herečku. Občas na ni obdivně koukám. Mám pocit, že to vlastně vypadá, že na ni koukám zamilovaně, což je docela užitečné a na place nám to spolu dobře funguje,“ nechala se slyšet Simona.

A nemýlí se. Věříte jim lásku, která je obě překvapila. Strach z prozrazení. Touhu se někde schovat a políbit…

Lesbická scéna ve Zlaté labuti diváky překvapila (foto: se souhlasem TV Nova)

Prodavačka Bára není uvěřitelná

Ale Dancingerová? Vaculu většinu času vychovává, ten na ni kouká jako na neposlušnou zaměstnankyni. Tak nějak to mezi nimi vlastně nejiskří. Divák zřejmě nepřemýšlí nad tím, kdy už se konečně políbí. Netouží po lásce, kterou by měli mít oni dva. Nepřemýšlí, kdy mezi nimi dojde k něčemu víc. Jako pár k sobě tito dva herci absolutně nesedí. Člověk přemýšlí, zda postava Petra Kučery má vůbec nějaké city – a zda je někdy vůbec ukáže. Navíc u Báry to na obrazovkách spíš vypadá jako kalkul – touží po majiteli, aby si zachránila krk.

Vlastně se dá říct, že už to víc jiskří mezi Markétou, která má tuberkulózu a Petrem, který o si toho do teď nevšiml… 

Bude absence chemie mezi hlavními představiteli důvodem, proč seriál u diváků nakonec neuspěje? 

Seriál Zlatá labuť vznikl pod pracovním názvem Obchodní dům v roce 2022. Na televizních obrazovkách se objevil koncem ledna 2023. Děj tvůrci zasadili do období Protektorátu Čechy a Morava. Dále se představila Beáta Kaňoková, Robert Mikluš, Petr Kostka, Daniela Kolářová, Kamila Trnková, Ladislav Hampl, Kryštof Bartoš a další.

Zdroj: ČSFD, TV Nova, extra.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů