7.9 C
Prague
Neděle, 21 dubna 2024, 7:04
- Reklama -
DomůZajímavostiMísta, kde jde o život: Čtvrti, kterým je dobré se vyhnout

Místa, kde jde o život: Čtvrti, kterým je dobré se vyhnout

Vraždy, drogy, lidé bez domova a někteří dokonce bez života. Pokud hledáte město, kde strávit exotickou dovolenou, pořádně si vše rozmyslete, než ukážete prstem na mapě. Nebo snad prahnete po dobrodružství, které vás naplní nevšedními zážitky?

Připadala vám procházka po Václavském náměstí děsivá? Nebo vás snad strašilo posezení v parku před Hlavním nádražím? V porovnání s těmi nejhoršími místy světa jde o velmi slabý čajíček. Když se nechtěně zatouláte někam, kde se bojuje o život, ještě s láskou si vzpomenete na opilce, co se vás ptal na drobné.

Ciudad Juaréz, Mexico

Milujete mexickou kuchyňi? Přepadla vás v půlnoční frontě na burrito romantická představa, jak asi chutná to pravé Mexico? Odpověď určitě nehledejte ve městě Ciudad Juaréz. Statistika hovoří jasně. Osm vražd za jeden den nepůsobí zrovna bezpečně.

Město na hranici se Spojenými státy svoji kriminalistickou renesanci zažívá teprve od roku 2007. V tomto roce zemřelo “pouhých” 230 lidí. Válka drogových kartelů způsobila, že následující rok se číslo vyšplhalo na 1 623 lidí. Jestli se nechcete vyhýbat kulkám při přestřelce dvou drogových gangů, určitě si vyberte jiné mexické město. 

Vancouver, Kanada

Kanadský Vancouver se pravidelně umisťuje na vrcholu žebříčku ideálních měst pro život. Bohaté město zasazené do úžasné přírody, pozitivní atmosféra a nespočet úžasných sportovních aktivit. Když nepotkáte na procházce severním Vancouverem hladového medvěda, usoudíte, že město je skoro bezchybné. To vše je pravda, ale nesmíte zabloudit do čtvrti East Hastings. Obrázky jako z postapokalyptického filmu vám způsobí přinejmenším šok.

Ghetto, které se nachází v jádru města, je centrem drogově závislých a lidí bez domova. Ulice jsou plné zombíků, kteří jsou absolutně beznadějní. Někdy to vypadá, že někteří už ani nejsou mezi námi. Pokud se vám náhodou stane, že se ocitnete na East Hastings, určitě schovejte svůj fotoaparát a nedívejte se nikomu do očí. Zhluboka se nadechněte a doufejte, že si vás nikdo nevšimne. 

Rio de Janeiro, Brazílie

Slunce, pláže, fotbal, karneval, tanec, vášeň. Slova, která se vám pravděpodobně vybaví, když se řekne Rio de Janeiro. Že by konečně dovolená snů? Druhé největší město Brazílie je jako den a noc. Luxus a krásu na druhé straně doplňují chudinské čtvrti, kam když zabloudíte, už se nemusíte nikdy vrátit.

Ghetta a slumy v chudinských čtvrtích mají své vlastní zákony. Tzv. Favely jsou největším problémem města. Zabloudíte-li v jedné z těchto čtvrtí a na rameni vám bude viset drahý fotoaparát, proměníte se ve velmi žádanou kořist. Bezpečí je to poslední, co v těchto místech naleznete. Místo tanečních kroků samby se tak naučíte rychle utíkat. 

San Pedro Sula, Honduras

Touha po exotické dovolené vás může zavést až do Střední Ameriky. Místo zalité sluncem ale nabízí jeden nelichotivý primát. Město San Pedro Sula je aktuálně vnímané jako místo s největší mírou kriminality na světě! V roce 2012 zde zemřelo násilnou smrtí 1 200 obyvatel. Kriminalita gangů, každodenní přestřelky v ulicích a obrovský příval imigrantů z ostatních částí Hondurasu vytvářejí jeden velký nebezpečný problémů. Nenechte se zmást pestrobarevnými obrázky. San Pedro Sula, to je hlavně barva krve.

Zdroje: redakce, hn.cz, quora.com, nationalgegraphic.com

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů