19.8 C
Prague
Neděle, 9 června 2024, 11:06
- Reklama -
DomůLifestyleKukačky: Závěr druhé série přestal být zajímavý, už nemá čím překvapit

Kukačky: Závěr druhé série přestal být zajímavý, už nemá čím překvapit

Druhá série Kukaček měla skvěle našlápnuto k seriálu roku. Někdo se však při psaní scénáře zřejmě trochu zapomněl, a tak je to směs všeho a ničeho. Právě navazující příběh Tomáše a Jakuba, kteří se musí srovnat s tím, že nežijí se svými biologickými rodiči, mohl skvěle gradovat. Jenže se tak nestalo. Koho vlastně ještě zajímá, jak seriál skončí? 

Přáli bychom si, aby v seriálu vygradovala Marcelina linka s Lubošem a Hynkem. Také, aby doktor o něco více bojoval o své dítě. Aby se tam rozvinula touha Hacurové po dítěti, které si její muž udělal s jinou. Aby v sobě bojovala s tím, zda ho dokáže přijmout a milovat. Aby se jeden z kluků rozhodl, že chce žít u svých biologických rodičů.

Aby Tereza otěhotněla a vznikl u ní konflikt milovaného dítěte s vlastním. Aby Jakub otevřel otázku sourozence, který bude vyrůstat s biologickými rodiči. Aby to Olga přehnala se svou láskou a zabojovala o oba kluky. Aby se Marcela úzkostlivě bála, že jí dítě také vymění v porodnici… 

Davida čeká soud (foto: se souhlasem České televize)

Našlo by se toho spousta. Možných zápletek a vnitřních bojích, které by byly vzhledem k tématu nesmírně zajímavé. Tvůrci se však vydali jinou cestou a vzali zavděk hádkami, Karlovým křikem a zoufalým výrazem Olgy, jakožto i Tereziným těhotenstvím, které však skončilo, když se vrátila její máma. Ta, u které už mnohdy diváka ani nezajímá, proč vlastně odešla.

Konec, který už nikoho nezajímá

A s koncem je to stejné. Zbývají poslední tři díly, přičemž jedenáctý nás čeká tento pátek. Už se asi nemůže stát nic závratného. David půjde buď sedět nebo ne – jak to zamíchá s dějem, to už se nedozvíme. A je to vlastně jedno. Tereza s Martinem budou někde bydlet, možná dojde na žádost o ruku, na druhé dítě už asi ne. Nedávno potratila, v takovém případě hned otěhotnět nemůže… Za tři díly díru do světa žádná postava neudělá.

Tak či tak zůstane po druhé sérii zvláštní hořká pachuť, že se divák za třináct pátečních večerů vůbec nic nedozvěděl. Je tak jasné, že druhá série zůstane daleko za skvělou první. Snad jen, že by se nakonec Kadlecovi a Holcovi dozvěděli, že se jejich děti ve skutečnosti nevyměnily. To je jediná pecka, která tam ještě může nastat.

Zdroj: Česká televize

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů