DomůLifestyleCo vás v seriálu Jedna rodina zvedne ze židle? Otravná Klára

Co vás v seriálu Jedna rodina zvedne ze židle? Otravná Klára

Seriál Jedna rodina u diváků zabodoval. Připomíná, že i rozvedení rodiče se mohou zasloužit o blaho svých potomků a vytvořit jim silné rodinné zázemí. Pět dospělých a Bob, pohádkový dědeček, který je věčně namol, ukazují, že to vlastně všechno může docela dobře fungovat. Kdo ale z téhle party pohodářů vyčnívá? Otravná Klára! Je vlastně taková analogie mozkomora z Harryho Pottera, který vysává z lidí štěstí.

Zuzana Vejvodová se v seriálu Jedna rodina představila v roli Kláry Tejkalové, bývalé manželky Karla Tejkala. Ten si vzal Petru, dříve Holasovou, která má s Filipem dvě děti – Martinu a Vaška. Filip si vzal Noriku, se kterou má Mikeše, a která byla dle všeho jeho milenkou v době, kdy byl manželem Petry. Společnost v domácnosti Filipa a Noriky dělá pohádkový dědeček Bob, který je věčně namol, o sociálních sítích nikdy neslyšel a místo toaletního papíru použije rád klidně kuchyňské utěrky. Ztratili jste se?

Klára Tejkalová má problém s penězi

Klára je teď matka samoživitelka, která má hluboko do kapsy. Karel ale žije s Petrou ve velkém domě, špatně se nemají, navíc Petra rozjíždí své nové podnikání a může si dovolit počkat rok, jestli bude v zisku – to Kláře nejde do hlavy. Nejen, že by chtěla svého manžela zpátky, navíc ona sama s penězi nevyjde ani jeden měsíc. Občas si půjčí u nebankovní společnosti, občas nemá z čeho nakrmit své děti. Když jim vyroste noha a potřebují nové boty, je to pro mladou ženu doslova katastrofa. Teď po ní jde dokonce vymahač dluhů. A to vše by ještě diváci asi pochopili…

Jenže její věčný životní pesimismus, touha komentovat věci, které se jí vůbec netýkají nebo dokonce neutuchající zášť vůči Petře – to už je moc. Právem byla pasovaná na nejotravnější postavu seriálu, kterou by nespasil ani milovaný Bob, dědeček, kterého hraje skvěle Pavel Zedníček, a který je takovým hřejivým světlem celého seriálu.

Nešťastný výběr dalšího partnera

Nikoho nepřekvapilo, když si Klára v seriálu vyložila Karlovu pomoc při šití šatů pro Elinku tak, že se na něj v ložnici vrhla. A Petru samozřejmě nenávidí, to dá rozum. Právě ona ji přece odloudila milovaného Káju. Jak to ve skutečnosti bylo, je otázkou. Milovnice marmelád Petra sice párkrát naznačila, že se skutečně Kájovi zapálily lýtka, o žádné drama ale nešlo, protože kdyby byl Karel do Kláry opravdu zamilovaný, nikdy by dle Petřiných slov rodinu neopustil. To Filip, ten byl dle všeho nevěrný s Norikou. Vzešel z toho ale Mikeš, a tak následovala svatba. A nejdřív asi ten rozvod, předpokládáme. 

Klára je z party jediná sama a touží po lásce. Teď potkala Aleše, toho ale Petra zná z minulosti. A asi to nebude tak docela kavalír – to ukážou až následující díly. Nesmíme však zapomenout na fakt, že Klára často svého exmanžela neustále citově vydírá, viní ho za to, že si žije s Petrou v luxusu a ona nemá ani na chleba. Je upjatá, nevyrovnaná a svého Káju nutí, aby si kleknul, když se jí omlouvá za něco, co kolikrát Tejkal ani nedokáže pojmenovat.

Zuzana Vejvodová si prožila podobnou situaci i v osobním životě

Půjčuje si peníze od Noriky, před kterou pak utíká a své milionářské mámě, která si v jednom z posledních dílů koupila luxusní auto, se bojí říct, jak zle na tom ve skutečnosti je. To už neuniklo Elišce s Johanem, kteří začali krást jídlo. Mají totiž pořád hlad. Chová se nesystematicky, všechno řeší zbrkle a pořád vypadá neskutečně utrápeně. 

Co z toho plyne? Že herečka Zuzana Vejvodová hraje svoji postavu zkrátka skvěle. Tu roli životní oběti jí zkrátka věříte. Měla navíc kde čerpat. Sama si prošla rozchodem s otcem svého syna, hercem Pavlem Nečasem. Diváci ho znají jako Lubora Brázdu ze seriálu ZOO. Rozpad jejich vztahu vyšel tehdy najevo až ve chvíli, když se Nečas oženil s jinou ženou. Vejvodová by teď měla mít jiného partnera a dle svých slov je šťastná.

Zdroj: TV Nova, Super.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů