DomůLifestyleNejotravnější postavou všech dob je Kamil ze Zlaté labutě

Nejotravnější postavou všech dob je Kamil ze Zlaté labutě

V seriálu Zlatá labuť se teď řeší především Kamil, který pomohl Ester a zachránil ji před znásilněním. U toho však zabil Němce – a to se v této době trestá smrtí. Přátelé mu chtějí pochopitelně podat pomocnou ruku. To jim ale mladý pan Pulkráb dost ztěžuje! Bude z něj nakonec zloduch?

Herec Robin Ferro se na téhle roli zřejmě umělecky vyřádil. V roli zlatnického synka Kamila je totiž hrubý ke všem, které má kolem sebe. Zlý člověk to nebude, ale dokáže ocenit, co pro něj druzí dělají?

Koho nemůže Kamil vystát?

Martin Kantor, kterého Kamil dočista nenávidí, ho ukryl na své půdě. Pomáhá mu babička Marie, kterou si zahrála Regina Rázlová a Eva Dušková v podání Beáty Kaňokové. Právě ta doplatí na letáky, které Martin psal a odvede si ji gestapo.

„Své zaměstnání má rád a dělá ho poctivě, byl by ale mnohem radši, kdyby své povolání mohl provozovat v rodinném podniku kousek od jejich bydliště, které jeho táta zavřel v domnění, že v Labuti lépe ochrání byznys před nastupujícím nacistickým režimem. Jeho rodina je totiž židovská. Kamil to moc nedokáže skousnout a svému otci to dává dost najevo. Kromě toho ve zlatnictví pracuje ještě s pomocníkem Martinem Kantorem, kterého vyloženě nemůže vystát. Kamil je zahořklý, má pocit, že je nedoceněný, a nejradši by byl úplně někde jinde. Několikrát jsem si představil, že by si Kamil s taťkou sedl nad lahví ‚vizoura‘ a všechno si s ním vyříkal, čímž by se vlastně vyřešily všechny jeho problémy, ale jeho tvrdohlavost mu to nedovolí. Pevně doufám, že se mu to v budoucnu podaří,“ říká o své postavě Robin.

Ve zlatnictví pracuje Martin spolu s mistrem klenotníkem Arne Pulkrábem, kterého hraje Tomáš Töpfer (foto: se souhlasem TV Nova)

Pulkráb může všechny ohrozit

Kamil je ke všem zlým, křičí na ně, podezřívá všechny… Kde je kousek vděčnosti? Babi Marie na to má jasnou odpověď. Eva s Martinem předpokládají, že bude vděčný způsobem, který očekávají oni. Nedá se však říct, že by byl Kamil rád, že mu někdo pomáhá. Spíš nemá na výběr.

Za tu dobu, co se vysílá Zlatá labuť, udělal Kamil jeden dobrý skutek – zachránil Ester. A očividně miluje svého otce. Pokud ale bude pokračovat dál takhle, opravdu si získá srdce diváků? Ohrozí ty, kteří mu ochotně pomáhají?

Zdroj: redakce, TV Nova, VOYO

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů