DomůOsobnostiKarel Vágner nechce vidět muzikál o Zagorové: Nemám na to, přiznal

Karel Vágner nechce vidět muzikál o Zagorové: Nemám na to, přiznal

Při vzpomínkách na Hanu Zagorovou se legendárnímu hudebníkovi Karlu Vágnerovi derou slzy do očí. Ve studiu televizi A11 se ho moderátorka Bára Hlaváčková ptala na nenahraditelnou Haničku nejen jejího celoživotního profesního partnera, ale i muzikálové hvězdy Míši Tomešové.

Hlaváčková se rozhodla věnovat jeden díl památce Hany Zagorové. Jako hosty si pozvala jejího kolegu a kamaráda Karla Vágnera a muzikálovou hvězdu Míšu Tomešovou, která hraje v divadle Kalich mimo jiné v muzikálu Biograf láska s hity Hany Zagorové.

Byli to mimozemšťané

Karel Vágner přiznal, že muzikál ještě neviděl. Sám se slzami v očích řekl, že na to zkrátka zatím nemá. Při vzpomínkách na Hanu Zagorovou se mu i ve studiu Mladého světa draly slzy do očí.

„Možnost být a pracovat s Haničkou byl pro mě dárek od Boha. Hanka stejně jako Karel Gott byli mimozemšťani, které sem poslali, aby nám ukázali, jak se má v naší branži žít a jak pracovat, jak být laskavý a nikoho nepodrážet.“

Zpívala to, co cítila

O Haně Zagorové Karel Vágner také řekl, že její laskavost a pokora, ale i pevnost charakteru byly neopakovatelné. Připomněl i méně známou skutečnost, že si Hana Zagorová psala vlastní texty: „Když teď člověk slyší její texty, tak je cítit, jakým to prošlo výběrem, jak je to promyšlené, že Hanka zpívá jenom to, co cítí. Ona by v životě nezazpívala to, co necítí a o čem není přesvědčená. Byla schopná zahodit text i té největší textařské hvězdě.“

Kdo poprvé pronesl zlidovělou hlášku „Nedělej Zagorku“ a jak se Míše Tomešové hraje takříkajíc s duchem Hany Zagorové v hledišti při každém představení? Dozvíte se v talkshow Mladý svět.

Zdroje: redakce, televize A11

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů