DomůOsobnostiTereza Mašková: Mojí největší hrdinkou je máma

Tereza Mašková: Mojí největší hrdinkou je máma

V letošním ročníku StarDance se představí hned několik známých tváří – a to už dnes večer! Co ještě před začátkem prozradila zpěvačka Tereza Mašková?

Kdo je Tereza Mašková? Zpěvačka, absolventka pražské konzervatoře Jaroslava Ježka zpívá od pěti let. Vítězka pěvecké soutěže Superstar 2018. V roce 2014 získala první místo v kategorii Muzikál na mezinárodní soutěži WCOPA. Nazpívala titulní píseň pro fantasy film Princezna zakletá v čase. Aktuálně alternuje hlavní roli v muzikálu The Bodyguard v Hudebním divadle Karlín Evu Burešovou.

Jak by od vás zněla celá věta, která začíná slovy: Tančím, když…?

Tančím, když mám radost, když mě něco potěší. Klidně i sama doma. Někdy si klidně jen tak hodím bokem i na přechodu pro chodce. Tančím, když chci vyjádřit nějaké emoce. Tančím na koncertě.

Kdy si řeknete: Tak to byl teda tanec?

Když vidím dobré taneční číslo, tak tohle slovní spojení určitě použiji s dodatkem, že bych takhle skvěle chtěla taky tancovat. Od chvíle, kdy jsem začala trénovat na StarDance a jsem do tance totálně zabraná, tak projíždím internet, různé sociální sítě a dívám
se na jedno taneční video za druhým. A několikrát už jsem tedy narazila na opravdu fantastické výkony.

Tanec má schopnost navodit povznášející pocit. Co dalšího vás dokáže povznést?

Jako zpěvačku mě povznášejí ty okamžiky, kdy z pódia vidím, že je na koncertě skvělá atmosféra, dojde k tomu magickému propojení s diváky. To jsou chvíle, kdy mám pocit, že sedím na obláčku a nechci, aby to skončilo. Jsem předávkovaná adrenalinem a přeju si, aby ten okamžik trval věčnost. A pak je pro mě povznášející i jen takové obyčejné uvědomění si, že vůbec jsem. Jdu do parku, sednu si do trávy a užívám si ten daný moment, tu danou chvilku. A teď mě povznáší taky poznávání tance. Jako netanečník jsem si nedokázala představit, jak si užít tanec, ale už začínám tušit. Ve chvíli, kdy přestanu přemýšlet o jednotlivých tanečních krocích a nechám se vést Danielem a hudbou, tak už vím, že je to taky moc hezká a povznášející emoce.

Tereza Mašková a Daniel Kecskeméti (foto: se souhlasem České televize)

Hvězdy a noční obloha, to je motiv letošního ročníku. Je někdo, kdo vás inspiroval, motivoval, kdo byl nějakým způsobem důležitý pro váš život, pro vaši kariéru?

Určitě moje rodina, která mě vždycky podporovala. A takovou mojí největší hrdinkou, mojí hvězdou, je máma. Je to strašně silná žena. Sama vychovala dvě holky. Chtěla bych být jako ona. Nebát se toho, co se stane, a vždy se ke všemu postavit čelem. Ale vzhlížím i ke svému partnerovi, ke kamarádům. Vždycky když je mi někdo blízký, tak mě inspiruje. A asi by to tak mělo být.

Jakou definici slova tanec byste dopsali do encyklopedického slovníku?

Napadají mě emoce, radost z pohybu. Nemusíte mluvit, ale pohybem všechno vyjádříte. Tanec za mě tedy nejlépe definuje slovo emoce.

Zdroj: redakce, Česká televize, wikipedia.org

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů