4.3 C
Prague
Sobota, 20 dubna 2024, 3:04
- Reklama -
DomůLifestyleMatematika zločinu sklidila úspěch. Některé detaily byly ale pozměněny

Matematika zločinu sklidila úspěch. Některé detaily byly ale pozměněny

Minisérie Matematika zločinu se divákům líbila! Na sociálních sítích nešetří chválou. Pravý Tomáš Toman ale tak velký úspěch ani nečekal. Po letech, kdy se o jeho případu vědělo jen málo, ho zná celá republika.

Tomáš Toman byl neprávem odsouzený za vraždu. Utekl do zahraničí, na Bali byl ale dopaden. V roce 2008 u pražského klubu Cross údajně zabil mladíka. V roce 2016 byl propuštěn na svobodu poté, co Ústavní soud vrátil případ Městskému soudu v Praze. Ten ho během jednání překvapivě propustil. Znalec udělal chybu, Toman se sice rval, ale muže neumlátil. Srdceryvný závěr série Matematika zločinu oplakal nejeden divák.

Diváci nešetří chválou

„Jednání bylo velice emotivní. Očekávalo se, že soud povolí obnovu procesu, protože Ústavní soud dal za pravdu vědcům z ČVUT, že v případu došlo k velké řadě pochybení. Nicméně nikdo neočekával, že by byl Toman propuštěn na svobodu tak, jak se to později stalo,“ řekla tehdy novinářka Magdalena Sodomková, která v jeho případu sehrála důležitou roli. V minisérii si jí zahrála Lucie Štěpánková.

Hlavní roli ztvárnila Lucie Štěpánková. Maminku Tomáše Tomana Zuzana Bydžovská (foto: se souhlasem TV Nova)

V takový úspěch Toman ani nedoufal

Diváci na Matematiku zločinu nešetří chválou. „Úžasný, Nedbal je jednička,“ píše divačka Anna. „Škoda, že byly jen tři díly,“ dodává Barbora. „Za mě jeden z nejlepších seriálů, víc takových,“ píše Karolína. A přání se jí možná vyplní. Televize Nova totiž brzy uvede minisérii o Ladislavu Hojerovi nebo „spartakiádním vrahovi“ Janu Strakovi.

Pravý Tomáš Toman ale prozradil, že některé detaily byly pozměněny! Nechal si však pro sebe, které to konkrétně jsou. Z úspěchu minisérie je překvapený! Slavnější asi nikdy nebyl. „Pocit je to zvláštní, ale když jsme tehdy natočili ten podcast, tak se ozvala produkce, že to chtějí zfilmovat. Teď jenom čumím a jsem z toho v šoku,“ řekl serveru Extra.cz.

Zdroj: Facebook, TV Nova, extra.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů