13.4 C
Prague
Pondělí, 20 května 2024, 8:05
- Reklama -
DomůLifestyleVrací se Kriminálka Anděl! Je to důvod, proč Taclík musel v ZOO...

Vrací se Kriminálka Anděl! Je to důvod, proč Taclík musel v ZOO zemřít

Když v seriálu ZOO odešla postava Eduarda Novotného, kterou hrál Marek Taclík, diváci byli v šoku. Tvůrci pro něj zvolili ještě tragickou smrt v podobě tsunami v Thajsku. Teď už ale ví, že smutnit nemusí. Odskočil si totiž na natáčení oblíbené Kriminálky Anděl!

Na tiskové konferenci představilo vedení TV Nova podzimní vysílací schéma. Kromě stálic, jako je Jedna rodina, Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2 nebo Zlatá labuť, se také vrací stará dobrá klasika – Kriminálka Anděl! Ta měla být přitom důvodem, proč Marek Taclík přestal natáčet seriál ZOO, ve kterém jeho postava zemřela. Potřeboval být zkrátka jinde. A ačkoliv on sám nikdy důvody svého odchodu od konkurenční televize nekomentoval, možná mu jsou detektivní seriály přeci jen o něco bližší.

„Byl nevěrný, vzal kšeft na Nově, natáčel tam kriminálku, tak se napsala jeho dramatická smrt v seriálu,“ cituje Expres.cz svůj tajný zdroj, který má blízko k televizi Prima.

Jednou první, vždycky první

Kromě Taclíka se objeví také Michal Novotný, David Švehlík, Helena Dvořáková, Oskar Hes nebo Jiří Langmajer. Za seriálem opět stojí tým v čele s Peterem Bebjakem, který se podílel také na nové minisérii Matematika zločinu, několika dílech Devadesátek nebo Mordpartě.

Kriminálka Anděl se natáčela už od roku 2008, do roku 2014 se dočkala čtyř sérií a 61 epizod. Tehdy si původní seriál TV Nova kladl za cíl být novým typem televizních projektů, který bude plný napětí, vyšetřování a nebude skrývat temné stránky zločinu. Dá se říct, že šlo o první pokus o český kriminální seriál tohoto typu. Následovala ho například Policie Modrava nebo tolik oblíbení Specialisté.

David Švehlík, Michal Novotný a Marek Taclík v Kriminálce Anděl (foto: se souhlasem TV Nova)

Několik zajímavostí, které jste možná nevěděli:

  • Na zdi kanceláře kriminálky visí poručík Hrubec z filmu Byl jednou jeden polda.
  • Kapitán Hajn fandí Bohemians Praha. Ve skutečnosti srdce Marka Taclíka patří Teplicím – ze severu Čech totiž pochází.
  • Ateliéry byly postaveny v pražské Hostivaři.
  • V kriminálce se objevil také herec Martin Stropnický, dnes bývalý velvyslanec v Izraeli. Nabízeli mu místo šéfa kriminálky, on chtěl ale raději práci v terénu.
  • Ve čtvrté sérii se objevila Zlata Adamovská jako advokátka. To je odjakživa její vysněné povolání – a tak s radostí přijala!

Zdroj: redakce, ČSFD, TV Nova, expres.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů