18.6 C
Prague
Pondělí, 10 června 2024, 2:06
- Reklama -
DomůZajímavostiPutinovské Rusko nepatří do civilizovaného světa. Vydírání Kremlu je nepřípustné

Putinovské Rusko nepatří do civilizovaného světa. Vydírání Kremlu je nepřípustné

/KOMENTÁŘ/ Putinovské Rusko nepatří do civilizovaného světa a opět to dokázalo svými podmínkami, které údajně mají zajistit trvalý a spravedlivý mír na Ukrajině. Ve skutečnosti jde o nehorázné vydírání a vměšování se do vnitřních záležitostí nezávislého státu, což je v rozporu s mezinárodním právem.

Co jiného jsou požadavky typu, že Ukrajina nesmí vstoupit o EU a NATO, nesmí přijímat zbraně ze Západu, musí souhlasit s okupací svých území, nebo že  musí uzákonit ruštinu jako státní jazyk.

Korunu tomu všemu Kreml nasadil rozkazem, aby Ukrajina začala dodržovat lidská práva. K tomu lze jen dodat, že zloděj křičí chyťte zloděje. Je to především Ruská federace, která masivně porušuje lidská práva svých obyvatel. To se týká především práva na život, práva nebýt mučen, práva svobody projevu, práva na spravedlivý soud a práva vlastnit majetek. Jsou známé případy vražd nepohodlných lidí na příkaz Kremlu, mučení při výsleších a ve vězeních je v Rusku běžné, zavírání za názory je v Rusku běžné, soudy rozhodují podle příkazu mocných a Putinovi lidé mohou kdykoliv a komukoliv uloupit jeho majetek. 

Rusko má blízko k nacistickému Německu

Tyto vyděračské metody jsou jen dalším důkazem toho, že současné Rusko má blízko k nacistickému Německu a je hrozbou pro ostatní země a světový mír. Tomu se musí všichni svobodní lidé vzepřít. Ze strany Ruska vůči Ukrajině se nejedná o požadavky, ale o ultimáta. Ano, o diktát, podobný, který Československo bylo přinuceno přijmout v září 1938 ze strany hitlerovského Německa. Všichni víme, k jakým hrůzám tenkrát ustupování nacistům vedlo. Proto nesmíme připustit, aby zlo v podobě putinovského mafiánského a zločineckého režimu zvítězilo. Ruské vydírání musí být rázně odmítnuto.        

– Za Svobodné Rusy předseda Vitalij Ginzburg –

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů