4.4 C
Prague
Sobota, 20 dubna 2024, 2:04
- Reklama -
DomůLifestyleKukačky míří do finále: Už není snad nikdo, kdo by dokázal převyprávět...

Kukačky míří do finále: Už není snad nikdo, kdo by dokázal převyprávět děj druhé série

Oblíbený seriál České televize míří do svého závěru. Zítra se můžeme těšit na předposlední díl seriálu Kukačky, který sice ohromil diváky v první sérii, ta druhá je však nastavovaná kaše. Zkusili jste se zamyslet nad tím, jak byste druhému převyprávěli děj posledních jedenácti dílů? Je to vůbec možné? 

Vyplývá z toho jediné. Nestalo se tam nic tak zajímavého, aby si na to člověk dokázal vzpomenout. Sice se tam párkrát mihla Terezina máma Alena, která měla udělat potřebné drama… Nic z toho se však nepovedlo.

Žádná novinka se nekoná

Naopak její dějová linka trvala tak dlouho, že to lidi přestalo bavit. A nejen to. Celá zápletka s Jakubem a Tomášem nepřinesla vůbec nic nového. Kluci jsou zmatení, to je novinka. Babička má Alzheimera, novinka. David je u soudu, novinka. Jisté tak je, že příští týden se diváci rozdělí na dva tábory. 

Někteří budou s druhou řadou spokojeni, ačkoliv se nedozvěděli nic nového. Jediné, co nás ještě může fascinovat, je, jak to tvůrci vyřešili po právní stránce. Naše judikatura obdobný případ nezná, v třebíčské záměně bylo děvčatům rok. Nedává smysl, aby se kluci vraceli po tolika letech k biologickým rodičům. Můžete se ale dohodnout, že si děti nevyměníte? Co na to soudce? A co na to Kadlecovi a Holcovi? Čekají je těžké časy? Pokud ano, my už to neuvidíme. Několik zbytečných dílů vzalo čas důležitému.

Hynek v první sérii o Marcelu bojoval. Byl lepší než Luboš? (foto: se souhlasem České televize)

Kdo je vlastně Marek, který bydlí u Holců?

A vzpomněl si někdo na Marka? Kamaráda Báry, který měl bydlet u Davida, teď asi bydlí u Holců, kdo ví… Jakou tam má vůbec úlohu? Co se tam řešilo? Měl ho David dostat do pěstounské péče, adoptovat? Nebo ho jen pohlídat? Další zbytečná postava, která nepřináší vůbec nic nového. Možná nás však ještě překvapí…

Další zbytečnou postavou je ve druhé sérii Hynek, u kterého už ani nevíte, zda byl do Marcely zamilovaný. Luboše netřeba komentovat, snad už nekrade alespoň peníze. K čemu nám byla dějová linka s jeho tátou, to také netušíme. Asi aby se tam řeklo, že bude vychovávat cizí dítě.

Tereza je každý den zoufalá, Martin si žije vlastním životem, Karel řve a Olga má utrápený výraz. To je děj druhé série. Jakub dostane čas od času záchvat, bliká na Tomáše a Marcela porodí. Pro se rozhodla budovat byt s Lubošem, který se chová na patnáct, je nám záhadou. 

Co myslíte, půjde David sedět? Zůstane Jakub doma? Omluví se nakonec Alena Tereze? A zajímá to ještě vlastně někoho?

Zdroj: Česká televize

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů