9.2 C
Prague
Úterý, 23 dubna 2024, 5:04
- Reklama -
DomůZajímavostiInvestujete do kryptoměn? Díky novým pravidlům skončí šmeliny, slibuje Peksa

Investujete do kryptoměn? Díky novým pravidlům skončí šmeliny, slibuje Peksa

Hospodářským a měnovým výborem Evropského parlamentu prošla ochrana investorů do alternativních fondů, například kryptoměn. Nová pravidla kladou vysoké nároky na investiční poradce, kteří budou muset nově dokládat svou způsobilost i podrobnosti o jednotlivých fondech. Na nových pravidlech pracoval pirátský europoslanec Mikuláš Peksa, který nám poskytl rozhovor.

Jakým způsobem nová pravidla zajistí lepší ochranu pro investory? 
Přibude například povinnost poskytovat investorům, například do kryptoměn, důležité informace o fondu, jako je historický výkon a rizika spojená s investicemi. Dále budou stanoveny požadavky na kvalifikaci a povinnosti správců fondu, aby byli schopni správně fondy spravovat. Navíc bude zajištěna pravidelná kontrola fondů regulačními orgány.

Jaký je cíl nově přijatých pravidel pro alternativní fondy?
Chceme poskytnout větší transparentnost a ochranu pro investory. Nová pravidla by měla pomoci zvýšit důvěru lidí v alternativní fondy a pomoci rozvíjet trh tím, že poskytnou větší transparentnost a ochranu pro investory. Pravidla zatím neplatí, ještě je musíme schválit na plénu Evropského parlamentu.

Jaký bude postup pro implementaci nových pravidel a kdo bude zodpovědný za jejich dodržování? 
Implementace bude probíhat pod dohledem regulačních orgánů. Správcové fondů budou povinni se novým pravidlům podřídit a regulační orgány budou mít možnost sankcionovat ty, kteří se jimi neřídí.

Jakým způsobem budou nová pravidla ovlivňovat trh alternativních fondů? 
Nová pravidla by měla pomoci zlepšit konkurenceschopnost tím, že zajistí větší transparentnost a důvěryhodnost fondů. Díky tomu by mělo být snazší pro investory porovnávat různé alternativní fondy a vybrat si ten, který nejlépe odpovídá jejich potřebám.

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů