22.8 C
Prague
Středa, 29 června 2022, 5:06
- Reklama -
DomůLifestyleInvestiční svět začíná více akceptovat kryptoměny. Někteří velcí hráči zatím ale váhají

Investiční svět začíná více akceptovat kryptoměny. Někteří velcí hráči zatím ale váhají

Zásadní změna nikdy nenastává náhle, ale je spojena s postupnou přeměnou pevně ukotvené reality. Kryptoměny si v posledních letech získávají uznání ze strany tradičního finančního sektoru, a to napomáhá k jejich většímu obchodování.  

Někteří velikáni světového obchodu ale tento názor nesdílejí. Tak například investor Warren Buffett by rozhodně nekupoval asi nejznámější digitální měnu, bitcoin.

Na nedávném výročním setkání akcionářů Berkshire Hathaway uvedl, že to není produktivní aktivum a nevytváří nic hmatatelného. Jeho úvaha šla ještě dál v tom smyslu, že například byty, nebo půda produkují zisky z pronájmu a výroby, bitcoin není nic jiného, než jedna velká naděje, že dojde v budoucnu k jeho zhodnocení.

Na světě ale existují i jiné kryptoměny, které jsou kryty reálnými produkty. Ty ve většině případů umí generovat jak krátkodobé, tak i dlouhodobé zhodnocení.

Za virtuální měny dokážete v současném světě nakoupit už prakticky cokoliv. Zajímavostí ale je, že je možné koupit třeba zemědělskou půdu bez klasických bankovek. U nás se tomu věnuje třeba společnost Platon Life, která dokáže každému zájemci nabídnout ke koupi zemědělskou půdu, buď formou přímé investice, nebo formou nákupu dluhopisů. Platon Life totiž uzavřel spolupráci s Agrárním půdním fondem, a protože zemědělská půda patří k nejméně rizikovým investicím, tak je tento produkt v kombinaci s možností platby pomocí PlatonCoinů velmi oblíbený.

Když se ještě vrátíme k finančníkovi Buffettovi, tak ten tvrdí, že je ochoten investovat miliardy dolarů třeba za 1% podíl na veškeré zemědělské půdě ve Spojených státech. Za všechny bitcoiny by ale nedal ani 25 dolarů. Důvody jsou podle něj jasné. Půda je jistota, virtuální měna bez reálného základu je riziko. 

Jen pro zajímavost, v roce 2020 nakoupili klienti Platon Life přes Platon Store celkem 42 voucherů na nákup zemědělské půdy za celkovou cenu 9 000 000 Kč a 29 dluhopisů APF za celkovou cenu 2 900 000 Kč. To je důkaz, že není kryptoměna, jako kryptoměna.

Další informace na www.platonlife.com

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -