17.3 C
Prague
Pondělí, 4 července 2022, 8:07
- Reklama -
DomůZajímavostiKryptoměna jako bezpečná investice? Bez rizika je to nemožné

Kryptoměna jako bezpečná investice? Bez rizika je to nemožné

Před nedávnem se ve Slovanském domě v Praze konala mezinárodní konference, kde se mimo jiné probíralo i toto aktuální téma. Platon Life Global Digital Ecosystem Summit 2022 přivítal přední odborníky a osobnosti v oblasti informačních technologií, bankovnictví a také umění. Akce proběhla pod záštitou českého Senátu a organizátorem byla společnost Platon Life manželů Daniela a Julie Tannerových.

Cílem summitu bylo podle obou propojení účastníků jak ze soukromého, tak i z veřejného sektoru a vytvoření dlouhodobé platformy pro vzdělávání, edukaci a budoucí digitalizaci. Vše prostřednictvím platformy, na které se podílí právě společnost Platon Life. 

Summitem velmi rezonovalo téma bezpečnosti digitalizace i kryptoměn samotných. I když jsou virtuální měny velmi dobře chráněny, nejsou úplně v bezpečí. Navíc v určitých ohledech jsou kryptoměny pro neznalé zájemce docela rizikovou investicí. Generální ředitel Státní tiskárny cenin Tomáš Hebelka, který byl jedním z hostů summitu upozornil na to, že „když vezmete fyzické peníze, tak jediná ochrana těch peněz je de facto peněženka nebo trezor. Tady těch chránících prostředků je mnohem více, a ten případný agresor může přistupovat z více pozic, více oblastí.“

„V tuto chvíli neexistuje úplně bezpečná investice. Žádná investice není úplně bezpečná, musíme se dívat, jaká jsou rizika. Pokud tam riziko není žádné, pak to není investice. Je vždy riziková, nebezpečná z tohoto hlediska,“ doplnil Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank. Všechna tato témata se snaží společnost Platon Life přiblížit a popularizovat skrze své nové programy, projekty a platformy. Kromě vzdělávacích aktivit také spravuje finanční ekosystém tvořený z digitální peněženky, digitální měny PlatonCoin, nebo aukčního portálu Platon Aukce. Edukativní složku ale plánuje společnost ještě více posílit – a to nejen u nás, ale také v zahraničí.

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -