16.1 C
Prague
Úterý, 14 května 2024, 10:05
- Reklama -
DomůLifestyleJak se zbavit zápachu od domácích mazlíčků? Radí expert

Jak se zbavit zápachu od domácích mazlíčků? Radí expert

Jaro se hlásí o slovo a spolu s ním i velký jarní úklid. Slunečné dny přímo vybízejí k protřídění šuplíků či mytí oken. Ale také třeba k vyčištění pelíšku domácího mazlíčka. Příchod jara a Velikonoc přináší jedinečnou možnost, jak se zbavit starého, uklidit domov a připravit se na nové roční období.

Kde a jak začít?

Nejdůležitější je plán. Sepište si proto, co všechno potřebujete uklidit, jaké pomocníky na daný úklid budete potřebovat a hlavně kolik času vám přibližně jaká aktivita zabere. Díky pečlivému naplánování se nestane, že byste na něco zapomněli anebo na něco nezbyl čas. Pokud máte domácího mazlíčka, nezapomeňte uklidit i jeho prostor.

Když doma vládne pes

Jestliže máte psa, který s vámi žije v domě či bytě, je potřeba si na úklidu dát více záležet. Mnohdy si domácnost se psem můžeme představit jako místo, kde je pes “cítít” a všude najdete chuchvalce chlupů. Nemusí to tak, ale být. Postačí pravidelný a pořádný úklid s kvalitními prostředky. „Pes v domácnosti nemusí být cítit, stačí používat kvalitní přípravky, které jsou přímo určené na boj s zápachem po zvířatech. Díky odstranění zápachu předejdete i následnému dalšímu označkování daného místa,“ doporučuje Martin Pučálka, odborník na krmiva.

Kromě precizního úklidu podlah se i zaměřte na místa, kde se váš chlupáč pohybuje a kde tráví nejvíce času. Mnohdy takovým místem je pelíšek. Pokud má vypratelný potah, postačí jej vyprat, anebo jej ideálně dát vyprat celý. Pokud to nejde popřemýšlejte, zda stav pelíšku umožňuje další používání, pokud ne, poohlédněte se po pelíšku novém. „Pokud chcete odstranit zápach pelíšku důkladně, použijte ekologický odstraňovač zápachu pelíšků, po použití můžete pelíšek i vyprat a vyčistit.” Jestliže se o pelíšek budete starat často, vydrží dlouho a ani nebude zapáchat. Samozřejmě berte na vědomí, že čas od času je potřeba i vykoupat pejska.

Jak na úklid kočičího království

Tak jako majitelé psů, i majitelé koček si musí dát na úklidu více záležet. U koček bývá největším zdrojem nečistot a zápachu, kočičí toaleta a pak také kočkolit. „Na druhou stranu dnes už najdeme k dispozici řadu kvalitních kočkolitů s vůní. Mezi takové patří značka kočkolitů Intersand, kde jsou k dispozici rovnou 2 varianty, a to se svěží vůní anebo s vůní dětského pudru. Poté postačí kočičí záchod pravidelně a důkladně čistit přípravky, které bojují s nežádoucím zápachem,“ radí Pučálka. Dále je potřeba vyčistit místa, kde se kočka často vyskytuje, takže její pelíšek.Tak jako pejska i kočku bychom měli čas od času vykoupat a pečovat o její zevnějšek.

I ti nejmenší si zaslouží čistý domov

Mnoho domácností má drobné savce, jako je například křeček, morče, králík a další. I přestože jsou tak malí mohou být v domácnosti “cítit”, což bývá velmi nepříjemné. Proto nezapomínejme ani na ně. Měňte jim pravidelně podestýlku a celou klec či akvárium vždy pořádně omyjte a ošetřete správnými přípravky tak, aby se zde nemnožily bakterie, a i to nejmenší zvířátko mělo čistý svůj domov.

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů