DomůZajímavostiNetflix u vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Netflix u vypouští thriller o sériovém vrahovi, který má i českou stopu

Netflix vypouští mezi své diváky skutečně napínavý thriller Don’t Move (Nehýbat se). Je o sériovém vrahovi, ve kterém hrají Kelsey Asbille Chow známá díky své roli Mikayly ze sitcomu Královská dvojčata a Finn Wittrock, kterého si mnozí vybaví  ze snímku Angeliny Jolie Nezlomný, jiní třeba ze seriálu American Horror Story.

Nejznámější americký placený poskytovatel filmů a seriálů získal celosvětová práva na tento film, s výjimkou Polska a Společenství nezávislých států (regionální mezivládní organizace ve východní Evropě a Asii), a tak může už brzy z obrazovek děsit i vás.

Thriller Don’t Move je napínavý příběh plný nečekaných zvratů, který vznikl pod režijním vedením Briana Netta a Adama Schindlera. Co nás Čechy opět těší, že toto hororové drama má i českou stopu, která je spojena se jménem Petr Jákl. Film produkuje mimo jiné spolu s režisérem Spidermana Samem Raimim, který produkoval hororové trháky, jako je například Don´t Breathe nebo Evil Dead. Společně dokončují také film Locked Anthony Hopkinsem.

„Příběh mě zaujal již od první verze scénáře. Představa toho, že člověk ztrácí možnost pohybu a zároveň ho chce někdo zabít, je děsivá. Navíc spolupráce se Samem Raimim je skvělá, protože je otevřený novým nápadům,“ poznamenal Petr Jákl

Děj filmu diváka okamžitě vtáhne do své temné moci. O život bude bojovat ostřílený sériový vrah, který truchlící ženě vpíchne paralytickou látku. Postupně sice přebírá kontrolu nad jejím tělem, ale jsou oba izolováni hluboko v lese. Aby přežil, musí svést boj s vypuštěným zlem, skrývat se a bojovat o holý život, dokud se celý její nervový systém nevypne.

Na závěr si ještě dovolujeme připomenout thriller Land of bad, na kterém se Petr Jákl podílel jako producent, je několik týdnů v distribuci a sklízí skvělé kritiky. Diváky je také velmi dobře přijímán a stal se nejprodávanějším filmem na Apple TV.

Filmy, na kterých se Petr Jákl podílel jako producent a v roce 2024 jdou do distribuce

Land of Bad

Akční thriller Land of Bad s držitelem Oscara Russelem Crowem a Liamem Hemsworthem, kterého diváci také znají ze série Hunger Games. Nováček Kinney je přidělen k týmu Delta Force na misi na Filipínách. Když je tým uvězněn beze zbraní, jedinou šancí na přežití se stanou schopnosti Reapera, pilota bezpilotního dronu. Režisérem, scénáristou a spoluproducentem filmu je William Eubank.

Blood for Dust

Kriminální příběh Blood for Dust vypráví o Cliffovi, obchodním cestujícím, kterému se příliš nedaří, a tak se rodina dostává do tíživé životní situace. Díky opětovnému setkání s Rickym, starým kolegou s temnou minulostí, se dostane na nebezpečnou cestu. Režisér Rod Blackhurst do hlavních rolí obsadil Kita Haringtona, známého především ze seriálu Hry o trůny, dále Scoota McNairyho a Joshe Lucase.

Old Guy

Filmu Old Guy je o nájemném vrahovi, který je jen zdánlivě za zenitem, se režijně ujal Simon West. Mezi jeho nejznámější snímky patří Noc Air či Expendables: Postradatelní 2 a Lara Croft – Tomb Rider. V hlavní roli se představí Christoper Waltz, držitel dvou Oscarů za role v Tarantinových filmech Hanebný parchanti a Nespoutaný Django a Lucy Liu, která byla jedním z Charleyho andílků.

Flight Risk

Akční thriller Flight Risk (Letecké riziko) o leteckém maršálovi, který malým letadlem přepravuje uprchlíka přes aljašskou divočinu, který se ocitne v pasti. Pojme totiž podezření, že jejich pilot není tím, za koho se vydává. Snímek režíroval dvěma Oscary oceněný herec a režisér Mel Gibson. V hlavní roli uvidíme Marka Wahlberga.

Don’t Move

Adam Schindler a Brian Netto se ujali režie v Bulharsku právě dotočeného hororového thrilleru Don’t Move (Nehýbej se), který vypráví příběh ostříleného zabijáka, který vstříkne truchlící ženě paralytický prostředek a čeká, než se její tělo úplně vypne. Tento snímek Petr Jákl spoluprodukuje se Samem Raimim, který proslul filmy jako Spider-Man, Doktor Strange či Xena.

Development filmy pro rok 2025 a dále

Mezi další producentské počiny patří film LOCKED s Anthony Hopkinsem v hlavní roli, s nímž si Petr Jákl kdysi zahrál ve snímku Česká spojka. Producentem je opět Sam Raimi a natáčet se bude, kvůli stávce herců až od listopadu.

Věděli jste, že:

  • Režijní debut Petra Jákla KAJINEK (akční krimi thriller/2010) měl za premiérový víkend největší celkové tržby, jaké kdy český thriller vůbec měl? Film Kajinek získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli a hlavní cenu na belgickém filmovém festivalu v Liege.
  • Thriller GHOUL (2015) je film, který se zapsal jako horor s největšími tržbami v českých kinech.
  • Akční dramaJAN ŽIŽKA (2022) vypráví příběh českého válečníka, který nikdy nebyl v boji poražen. Finálnímu scénáři předcházelo zhruba sto verzí. Je to nejdražší film v historii české kinematografie.
  • Původně měl dokument o Mickey Rourkeovi pouze produkovat, ale americký herec, scénárista a bývalý boxer si ho vybral po zhlédnutí filmu Jan Žižka i pro režii. Dokument se stále natáčí. 

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů