16.8 C
Prague
Pondělí, 10 června 2024, 11:06
- Reklama -
DomůZdravíKdy je břicho zralé na plastiku, vysvětluje MUDr. Šilhánková

Kdy je břicho zralé na plastiku, vysvětluje MUDr. Šilhánková

Cítit se ve svém těle dobře a sebevědomě, je alfou a omegou spokojeného života každého z nás. To, jak vypadáme, z velké části můžeme ovlivnit i my sami – správnou stravou a pravidelným pohybem. V určitých případech, například „po dětech“, anebo v případě velkého snížení váhy, lze k postavě, po níž toužíme, dopomoci operace zvaná plastika břicha.

Povolující se kůže, kožní převisy, vyčnívající břicho a z toho plynoucí ztráta sebevědomí, stud svléct se do plavek, omezení pohybu či obtížné oblékání – to jsou většinou příčiny, proč ženy či muži volí plastickou operaci břišní stěny. Jedná se o operační zákrok v celkové anestezii a výsledkem je zeštíhlení a zlepšení kontur postavy. Tento druh operace je tedy vhodný nejen pro ženy po porodu či výrazné redukci váhy, ale i pro muže, kteří svoji váhu výrazně snížili vlivem dietního režimu.

„Abdominoplastika neboli plastika břicha patří k nejčastějším operačním zákrokům naší kliniky. Mimo odstranění kožního převisu na břiše se při operaci zároveň sešijí i rozestoupené břišní svaly způsobující vypouklý tvar břicha. Aby byl výsledek operace z hlediska estetiky co možná nejlepší, je do celého operačního postupu zahrnuta i speciálně provedená liposukce (tzv. bodycontouring), kterou se vytvaruje pas a zeštíhlí boky. Liposukcí se také ztenčuje horní lalok kůže nad pupkem, který se následně přetáhne přes místo, kde došlo k odstranění kožního přebytku. Jeho ztenčením se docílí hladkého napojení na ponechanou kůži bez vzniku nerovností. Tento přístup umožňuje vyřešit během zákroku i pupeční kýlu, a to bez síťky, kterou používáme neradi, jelikož se jedná pro tělo o cizí materiál,“ vysvětluje MUDr. Jiřina Šilhánková z kliniky GIA.

Kdy je břicho „zralé“ na plastiku?

Existuje řada důvodů, proč vzniká v oblasti břicha přebytečný tuk, špatná elasticita kůže nebo oslabená pojivovou tkáň. Patří mezi ně:

  • Výrazné změny hmotnosti
  • Těhotenství
  • Operace břicha, například císařský řez
  • Stárnutí
  • Přirozený typ postavy a jeho vývoj

Břišní plastika může odstranit volnou, přebytečnou kůži a tuk a zpevnit oslabené fascie. Může také odstranit strie a kůži v dolní části břicha pod pupkem. Co však břišní plastika neodstraní, jsou strie mimo tuto oblast.

Ať už vznikne příčina kožního převisu, nepevného a nevzhledného břicha jakkoliv – plastická operace břicha pomůže pacientům jak po osobní stránce a esteticky tak i zastaví další proces povolování břišní stěny.

Operace jako cesta k sebevědomí? Ano! Dnešní možnosti jsou nekonečné, a tak rozhodnete-li se pro operační zákrok – plastiku břicha, věřte, že nebudete litovat.

Garant textu: MUDr. Jiřina Šilhánková

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů