16.8 C
Prague
Pondělí, 10 června 2024, 11:06
- Reklama -
DomůOsobnostiSpeciální vánoční díl Ulice bude letos plný hvězd a překvapení

Speciální vánoční díl Ulice bude letos plný hvězd a překvapení

Stalo se již tradicí, že Ulice má pro své diváky dárek přímo pod stromeček v podobě speciálního štědrovečerního dílu, ze kterého dýchá kouzlo Vánoc, rodinného štěstí a sváteční pohody. Nejinak je tomu i tento rok. Ovšem letošní štědrovečerní díl Ulice je v lecčems výjimečný…

Jaké by to byly Vánoce bez pohádek? A jaký by to byl Štědrý večer bez speciálního vánočního dílu Ulice! Tvůrci seriálu ho nadělují divákům pod stromeček pravidelně již několik let jako poděkování za jejich věrnost a přízeň. Na konci prosince má totiž seriál Ulice několikadenní pauzu ve vysílání. Kromě toho byli diváci vždy zvědaví, co se u uličních hrdinů děje během Vánoc.

Název dílu není náhoda!

Televize Nova se proto rozhodla, že bude fanouškům seriálu rok co rok plnit jejich přání právě v čase, který je k tomu nejpříhodnější, kdy se sny stávají realitou a dějí se malé zázraky, kdy všude zní koledy, ulice i domácnosti zdobí tisíce nádherných ozdob a kdy si tento čas smíření a pospolitosti všichni užívají. Přesně takovou atmosféru má i letošní speciální vánoční díl Ulice, který přinese hned několik překvapení, a to nejen divákům, ale také uličním postavám. Však také nese název Vánoce s překvapením.

Bohatší příběh i prostředí

Tím prvním překvapením pro diváky je skutečnost, že se děj vánočního speciálu Ulice neodehrává pouze o Štědrém dni, jak bylo zvykem, ale začíná se odvíjet již pár dní předem, kdy vrcholí advent i přípravy na svátky. Proč ta změna? Jedním z důvodů je uvést diváky do jednotlivých příběhů u Marečkových, Nyklových a u Blanky (Linda Rybová), ovšem nejen u nich. Ve vánočním díle Ulice se to tentokrát hemží starousedlíky i jinými hvězdami, neboť jeho finále se odehrává na uličním náměstí. Kde jinde by totiž měl stát vánoční strom?

A kde jinde by měly proběhnout vánoční charitativní trhy než právě zde? O pohoštění se starají zejména Nyklovi za bistro spolu s Kateřinou (Martina Randová) a Martinou (Natálie Holíková) za hospodu. Ovšem svou troškou do mlýna přispějí i další. Vůně svařáku, punče, výborného guláše, nejrůznějších vánočních specialit a vynikající kávy přiláká kdekoho. Zároveň se zde pro všechny opozdilce naskýtá příležitost sehnat na poslední chvíli zajímavé dárky pod stromeček.

Vandino vánoční nadělení

Uliční vánoční trhy jsou rovněž místem, kde najdou azyl ti, kteří se cítí jako kůl v plotě. Mezi ně patří i Luděk Volák (Vasil Fridrich). Tak dlouho odmítal dát druhou šanci Vandě (Kristýna Hrušínská), až se mu přestala ozývat. Když se Luděk navíc doslechne, že má Vanda na Vánoce své plány, zákonitě ho napadne, že si našla někoho jiného. Rodina ho ale ve štychu nenechá. Blanka a Evžen (Martin Finger) ho pozvou k sobě, aby s nimi strávil Štědrý den i večer. Ani jeden z nich ovšem netuší, že Vandiny plány se týkají právě Luďka a že jejich realizaci pojme svým svérázným způsobem…

Partyzánština Nyklové a překvapení pro Martinu

U Nyklových probíhá i nadále hecování mezi Vilmou Nyklovou (Jaroslava Obermaierová) a Martinou, dvou vyhlášených kuchařek. Tentokrát se Vilma pustí do italské vánoční speciality podle Martinina receptu, aby přispěla k nabídce bistra na vánočních trzích. Samozřejmě se to neobejde bez vtipných situací. Tak dlouho tajnůstkaří, až to málem odnese infarktem nejen ona, ale také její syn Lumír (Václav Svoboda) spolu s Kateřinou.

Ostatně obrovské romantické překvapení zařídí pro Martinu i všechny návštěvníky trhů také starosta Jirka Hložánek (Ondřej Havel). Postará se jim totiž o dokonalou štědrovečerní atmosféru…

Ten nejkrásnější dárek pro Marečkovy

Svá tajemství mají i Luboš (Rostislav Novák st.) a Mára. Oběma jde ale o to samé – o rodinu. Luboš strávil celý advent v nemocnici kvůli operaci a následné rekon- valescenci. Navíc to vypadá, že ho bohužel nepustí domů ani na svátky, což je obrovská rána hlavně pro jeho ženu Věrku (Milena Steinmasslová). Ale nebyli by to Marečkovi, aby něco nevymysleli. Prostě když Vánoce nemohou přijít k nim, půjdou oni za nimi… Jak toto jejich putování nakonec dopadne? Kdo koho nejvíc překvapí? A hlavně – jak to bude dál s Karlou a Márou? Právě vánoční díl divákům leccos naznačí.

Zdroj: redakce, TV Nova, VOYO

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů