DomůOsobnostiSimona Krainová: Nevzdávejte to! Promluvila o konci kariéry

Simona Krainová: Nevzdávejte to! Promluvila o konci kariéry

Modelka Simona Krainová vydává nový kalendář, tentokrát s názvem Love your age, tedy Miluj svůj věk, miluj svůj život. Je v mnoha ohledech výjimečný. Především je oslavou ženskosti a svobody. „Chci ženám vzkázat, že nemusejí dělat jen to, co jim společnost diktuje. Krásné mohou být naprosto kdekoliv, třeba na dvorku při věšení prádla nebo při vaření v kuchyni. Toto poselství jsem se snažila do nových fotografií vtisknout a doufám, že budou druhé inspirovat. Důležité je totiž život nevzdat,“ prohlásila Simona Krainová.

Kalendáře vydává Simona Krainová už dvacet let, ale tentokrát je opravdu extra. Je totiž jubilejní a modelka jím zároveň oslavuje své padesáté narozeniny. V žádném případě však nejde o její rozlučku s kariérou. Naopak! „Nic neuzavírám, spíše to beru jako hezký začátek své další půlky života, na kterou se moc těším,“ konstatovala modelka.

Snímky pro kalendář vznikly v Dominikánské republice a výběr lokality má svůj důvod. Simona Krainová totiž tuto zemi považuje za svůj druhý domov. „Nový kalendář je hlavně o svobodě ducha a otevřených srdcích, a z mého pohledu Dominikánská republika přesně toto symbolizuje. Je to místo, kde bych ráda zakotvila, místo, které má pro mě i mou rodinu důležitý význam.“

Vybrat snímky nebylo snadné

Od první myšlenky na vytvoření kalendáře až po výsledný produkt uplynulo přesně 12 měsíců. Jen samotné focení trvalo 14 dní a za tu dobu vzniklo kolem 3000 snímků. „Vybrat finální fotografie nebylo snadné,“ přiznala Simona Krainová. Křest kalendáře proběhl 5. října v americkém baru Tretter’s v Obecním domě v Praze.

„Pokud fotografiemi v novém kalendáři inspiruji k osobní změně jen jednu jedinou ženu, má to pro mě smysl. Chci, aby ženy věděly, že krása není jen o věku, genech nebo plastických úpravách. Když na sobě začnete makat, je to vidět nejen fyzicky, ale hlavně mentálně. V prvé řadě musíte dělat, co vás baví, ne to, co vám diktuje společnost,“ vzkázala ženám Simona Krainová.

Zažité stereotypy boří Simona Krainová nejen ve svém životě, ale i v souvislosti s kalendářem, který tak neobsahuje klasických 12 fotografií, ale rovnou 16. Za každým třetím snímkem je totiž ještě jeden bonusový. Fotografie vytvořil Lukáš Dvořák.

Zdroje: redakce, křest kalendáře

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů