DomůLifestyleMarika Šoposká: Fáberka není nijak zvlášť sympatická, říká o seriálu Oktopus

Marika Šoposká: Fáberka není nijak zvlášť sympatická, říká o seriálu Oktopus

V České televizi se objevila v seriálech Vyprávěj i První republika. Ve StarDance se protančila až do pátého kola. Režisér Jan Pachl ji obsadil do své povídky Srdce ženy v cyklu Škoda lásky a do detektivního seriálu Cirkus Bukowsky. Teď se po boku Miroslava Krobota objeví jako mladá a talentovaná kriminalistka Fáberová.

Díváte se na detektivky?

Téměř vůbec. Ale ne z toho důvodu, že by mě to nezajímalo, ale večer v hlavním vysílacím čase většinou uspávám naše chlapečky, takže nekoukám na nic. Všechno si pak pouštím až zpětně. Jsem zvědavá, jestli si vůbec pustím OKTOPUS. Možná, až budou v pubertě a budou rádi, že jim matka neleze do pokojíčku. 

Proč by si diváci neměli nechat ujít seriál OKTOPUS? 

Pracuje s odloženými případy, což, myslím si, by mohlo být pro diváky atraktivní stejně jako jeho postavy a jejich vztahy. Fáberová a Dítě jsou netypickými detektivy, kteří spolu nemohou vydržet právě proto, jak moc si jsou podobní. Jsou jeden pro druhého zrcadlem a možná proto spolu dokážou nakonec celkem úspěšně fungovat. 

Kapitán Dítě, kterého hraje Miroslav Krobot, si nerad někoho pouští k tělu. Jak se s tím vypořádá kapitánka Fáberová?
Ze začátku se tiše tolerují a ignorují. Oba žijí ve svém vlastním světě a nemají potřebu hledat společnou řeč. Nakonec ale zjistí, že i přes svůj velký věkový rozdíl si jsou v hodně věcech podobní, a naučí se spolu fungovat. 

V hlavních rolích se představí Marika Šoposká, Miroslav Krobot a Kryštof Hádek (foto: se souhlasem České televize)

Jak jste se na roli připravovala? 

Myslím, že Fáberová je ten typ postavy, které by každá herečka mohla dát jiný charakter. Lze ji uchopit různě. Jak to budu opravdu hrát, jsem ale zjistila, až když jsme si stoupli s Mirkem Krobotem vedle sebe a nechali obživnout to, co osobně proudilo mezi námi. 

A prozradíte, co za ženu to je a jak konkrétně probíhalo hledání vztahu s tak náročným charakterem, jako je kapitán Dítě?
Je dcerou diplomatů, kteří se často stěhovali z místa na místo, a nejspíš trochu cítí, jako by nikam nepatřila. Máma jí umřela už v pubertě. Otec vše řeší penězi, které jí pravidelně dává, a domnívá se, že tím nahradí prázdnotu, kterou jako rodič způsobil. Z toho pak logicky pramení její komplikovaný vztah s většinou mužů. 

Jak často vás diváci uvidí se zbraní v ruce? 

OKTOPUS není úplně klasický akční seriál. Je psychologičtější a přináší spíš pohled na mravenčí policejní práci. Ale párkrát jsem si zbraň užila. Měli jsme scény na střelnici, takže jsem prošla i několikahodinovým kurzem, abych se s ní naučila obstojně manipulovat. 

Kapitánka Fáberová je vaší první rolí policistky. Co vás na ní lákalo?
Těšila jsem se na to právě proto, že jsem kriminalistku nikdy nehrála a chtěla jsem si to zkusit. Lákalo mě, že to není holčička, naivka, princezna, opravdu není nijak zvlášť roztomilá ani sympatická. Spíš naopak. Což není úplně charakter, který by mi režiséři nabízeli moc často. Je pro mě něčím tajemná a není prvoplánová. Je vlastně dost divná. Nosnou linkou detektivek jsou hlavně případy samotné, ale v Oktopusu jsou zajímavé právě i vztahy mezi jednotlivými postavami.

Zdroj: redakce, Instagram, Česká televize

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů