DomůZajímavostiPetr Jákl o legendě: Cage je skvělý, říká. Promluvil i o stávce...

Petr Jákl o legendě: Cage je skvělý, říká. Promluvil i o stávce herců

Právě v těchto dnech míří v zámoří do kin psychologický thriller Sympatie k ďáblovi (Sympathy fot the Devil), na kterém se podílel Petr Jákl jako spoluproducent. Hlavní roli tajemného pasažéra ztvárnil mistr poněkud složitějších osobností a podivínů, kterým není nikdo jiný než Nicolas Cage, přezdívaný také jako mistr ďábelského smíchu. Příběh je vystavěn na jednoduché, avšak velmi vysoké hře kočky s myší. 

Nicolas Cage přistoupí do auta neznámého muže, kterého ztvárnil Joel Kinneman, známý také z filmu  Sebevražedný oddíl, namíří na něj zbraň a nutí ho, aby jej vozil, kam si zamane. Brzy začne být jasné, že nic není takové, jaké se na první pohled může zdát. Až do úplného konce budeme v napětí, kam nás psychologický thriller dovede. Allan Ungar, producent tohoto filmu se prý nemůže dočkat, až diváci uvidí film s tak velkou adrenalinovou náloží. „Nicolas je ve filmu opravdu skvělý a vlastně celou dobu není jasné o co jde, což mě na tom velmi baví. Je to originální koncept a myslím, že by mohl diváky opravdu zaujmout,“ říká Petr Jákl.

Točí v Los Angeles

Není to však jediný film, na kterém Petr Jákl spolupracuje. Je až neuvěřitelné, že je aktuálně pracovně zainteresovaný v několika desítkách filmů. Zdá se vám to být nemožné? Snadno objasníme. Několik filmů je natočených a nyní se dokončují v postprodukci. Je to například Fifty Seven Seconds, film s Morganem Freemanem, pak jsou ty filmy, které mají za sebou všechny filmové fáze a nyní je čeká distribuce.

Aktuálně se točí v Las Vegas snímek režírovaný Melem Gibsonem s Markem Wahlbergem v hlavní roli. V Bulharsku se točí horor, který produkuje se Samem Raimim, který stojí například i za kultovním filmem Spider-Man. Točí se také v Polsku a blíží se první klapka filmu s Anthonym Hopkinsem. A zhruba 30 dalších filmů se připravuje v zahraničních produkcích do výroby.

„Bohužel nám teď komplikuje situaci stávka scenáristů a teď i herců, ale snažím se v tom vidět i výhody, protože stávka je namířená proti streamovacím platformám a studiím, což by druhotně mohlo pomoci nezávislým producentům,“ říká Jákl. 

Setkání s Crowem

Režisér a producent Petr Jákl měl velkou radost, že se před pár dny konečně osobně setkal na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech s australským hercem Russellem Crowem, který ztvárnil hlavního hrdinu v dokončovaném filmu Land of Bad, který Jákl produkuje a není vyloučené, že spolupráce bude pokračovat. „Russell byl hodně v pohodě a jelikož jsem se v době natáčení nemohl podívat do Austrálie, protože jsem právě distribuoval Žižku, tak jsem si setkání hodně užil. Vary se mu moc líbily a bavili jsme se i o dalších společných projektech,“ potvrdil Petr Jákl.

Zdroje: redakce, Petr Jákl

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů