15.2 C
Prague
Úterý, 28 května 2024, 5:05
- Reklama -
DomůLifestyleKOMENTÁŘ: V Egyptě jsou za ruské turisty rádi. O Ukrajině nemluvím, říká...

KOMENTÁŘ: V Egyptě jsou za ruské turisty rádi. O Ukrajině nemluvím, říká prodavač v Hurghadě

Tradiční destinace mnoha Čechů, Němců i Rusů je už znovu v plné síle. V Egyptě začalo v polovině března takzvané první léto, letadla z Prahy jsou každý den téměř plná. Kdo by ale čekal, že se světová situace promítne i do luxusních resortů, krutě by se mýlil. Jak vnímají v Egyptě konflikt na Ukrajině? Zeptali jsme se prodavačce v turisty oblíbené Hurghadě.

Kdo by si myslel, že Rusové budou doma bojovat za konec konfliktu na Ukrajině? Jsou země, kam stále mohou letět bez obav na dovolenou, ačkoliv je málo aerolinek, které nezrušily ruské lety. Možnost cestovat po světě se pro ně sice zkomplikovala, není pro Rusy však nemožná. Jednou z dostupných zemí je Egypt, který je rovněž populární u českých turistů. Nejen, že je tam téměř celý rok teplo, Rudé moře také nabízí průzračnou vodu a místní hotely docela levný program all inclusive. 

Egypt ruské turisty potřebuje, říká číšník v resortu

„Když byl covid, přišel jsem o půlku obchodu. Jsem rád, že sem Rusové stále jezdí, konflikt na Ukrajině mě nezajímá,“ říká prodavač v Hurghadě, který vlastní krámek s upomínkovými předměty. „I tak sem jezdí mnohem méně Rusů, co to všechno začalo. Když přijedou, také méně kupují. Není to tady růžové, ačkoliv Čechů jezdí stále dost.“ Pro Egypt je turismus nepostradatelný. 

V podobném duchu mluví také číšník v pětihvězdičkovém hotelu kousek od letiště. „Neumím si představit, že by Rusové nejezdili. Pravdou je, že jich jezdí méně. Když už tu jsou, jsou tišší. Někteří méně utrácí. Nevyčnívají tolik, jako tomu bylo dříve,“ osvětluje současnou situaci. „Kdybych se odvážil cokoliv říct, přišel bych o práci. Nad Ukrajinou nepřemýšlím, když sem přiletí ukrajinští turisté, obsloužím je stejně jako ruské,“ odpověděl na náš dotaz, zda zná situaci, která je v Evropě tématem číslo jedna. 

V Rusku konflikt, v resortu drink ve značkových plavkách

Egypt se nepřipojil k západním sankcím vůči Rusku, stále tak přijímá turisty této země s otevřenou náručí. Konflikt na Ukrajině tu takřka nikoho nezajímá, snaží se těžit z úbytku ruských turistů v Evropě. Je to pro ně naopak příležitost. 

Zatímco Ukrajina čelí konfliktu, který se vleče již více než rok, v přepychových resortech si ruští občané dávají drink ve značkových plavkách. Z jejich úsměvů byste nepoznali, že se něco děje. Mezi další země, které s otevřenou náručí letos ruské turisty přivítají, je například Turecko a Tunisko. „Je důležité, aby tři nejoblíbenější masové destinace zůstaly pro naše občany dostupnými dovolenkovými destinacemi a naši partneři budou i nadále poskytovat bezpečné a pohodlné podmínky pro pobyt ruských turistů,“ uvedla Zarina Doguzová, šéfka Rostourismu.

Zdroj: newstream.cz, denik.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů