DomůZajímavostiHerec Godla obvinil Cinestar z rasismu: Nehrají nás, protože jsme černí?

Herec Godla obvinil Cinestar z rasismu: Nehrají nás, protože jsme černí?

Snímek Bastardi: Reparát, jehož dokončení se zdrželo kvůli pandemii nemoci covid-19, má po premiéře. Nehraje se však ve všech kinech. Podle herce Zdeňka Godly může jít o projev rasismu.

Zdeněk Godla na sociální síti TikTok zveřejnil video, kde obvinil filmovou distribuční společnost Cinestar z rasismu. Stěžuje si, že v jejich kinech film není k vidění. „Protože jsme černý? Protože tam hrajeme my černý? Proč nám nedají šanci? A ty Bastardi, lidi, jsou úplně super,“ ptá se herec ve videu. To samé si myslí i režisér snímku Bastardi 4 Tomáš Magnusek. Výkonný ředitel Cinestar Jan Bradáč to však pro server Romea.cz odmítl.

Kde je tedy pravda? Faktem je, že ve filmu Bastardi: Reparát hraje právě známý Rom Zdeněk Godla nebo poloviční Romka Gabriela Gášpárová. Té lidé nemohou přijít v poslední době na jméno, protože se podle některých ani neumí slušně obléknout. Na premiéru zmíněného snímku do Slovanského domu totiž přišla v podivném, snad igelitovém modelu, který měl ukázat její nové obří silikonové poprsí. Na druhou stranu jí nikdo nemůže upřít, že se hrát naučila, na kurzy chodila k Nele Boudové.

Jak to asi je?

Nicméně nevkus jedné z hlavních protagonistek filmu ani fakt, že se v něm objevují Romové, snad nemůže znamenat, že některá kina snímek odmítnou uvádět. Posuďte sami, jaký film je. A jaký asi je důvod, proč se v kinech Cinestar nehraje.

Zdroje: TikTok, Romea.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY
- Reklama -

NEJČTENĚJŠÍ

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů