16.8 C
Prague
Pondělí, 10 června 2024, 11:06
- Reklama -
DomůZajímavostiPrvní dáma Eva Pavlová měla brož z téměř ryzího stříbra osazenou růžovými...

První dáma Eva Pavlová měla brož z téměř ryzího stříbra osazenou růžovými skleněnými střepy

Brože sice nepatří v portfoliu designéra Hanuše Lamra mezi nejpočetnější šperky, ale díky jejich promyšlenosti a originalitě si je oblíbila nejedna známá osobnost. K těm nejvýznamnějším patří paní Madeleine Albright, někdejší ministryně zahraničních věcí USA. Také jeden z nejnovějších kousků právě doputoval na místa v naší zemi nejvyšší.

Květ růžového kaštanu si totiž na slavnostní příležitost oblékla nová první dáma České republiky Eva Pavlová. „Je mi ctí, že si tento výjimečný šperk, doplněný náušnicemi s motivem violek, vybrala u příležitosti vyhlášení výsledků voleb. Věřím, že jí přinesla štěstí v závěrečné fázi kampaně, a samozřejmě gratuluji a přeji novému prezidentskému páru mnoho úspěchů,“ říká Lukáš Hamr.

Jak brož vznikala?

Unikátní kus vytvořil Hanuš během loňského jara v době, kdy kvetl nádherný růžový kaštan ve Valdštejnské zahradě. „Chtěl jsem zachytit jemnou krásu krátkého období, kdy se můžeme tímto úchvatným květem těšit a vychutnávat si jeho křehkost a něhu,“ doplňuje Hanuš Lamr. Nejdříve vytvořil voskový model a částečně při tom použil také speciální techniku. Se svou „tovaryškou“ vtipně nazval tuto metodu „fritování“ – části modelu se totiž ponořují do žhavého vosku.

Brož je odlita z téměř ryzího stříbra a je osazena růžovými skleněnými střepy, na které použil Hanuš materiál z našich sklářských hutí. Symbolika barev pak hovoří o tom, že růžová v nejrůznějších odstínech představuje lásku, náklonnost, oddanost, kultivovanost, volnost nebo energii. Šperk je samozřejmě jen třešničkou na dortu kompletního stylingu, který v rámci kampaně řešila pro prezidentský pár uznávaná módní návrhářka Štěpánka Pivcová.

Zdroj: Lukáš Hamr

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů