13.3 C
Prague
Pondělí, 20 května 2024, 12:05
- Reklama -
DomůOsobnostiHanka Křížková je po třech operacích konečně fit. Oslavila to stylově

Hanka Křížková je po třech operacích konečně fit. Oslavila to stylově

Zpěvačka a herečka Hanka Křížková oslavila loni dvě výročí – 40 let na scéně a 65. narozeniny. Protože však prodělala tři operace endoprotézy během dvou měsíců, musela plánované akce spojené s oslavami odložit. Nyní se v pražském Divadle Hybernia uskutečnil její koncert, na němž ji doprovodil prestižní band Martina Kumžáka.

„Pánové, víte, že i my máme spolu výročí? Vystupujeme spolu 25 let a já jsem za to moc ráda. Je mi ctí,“ pronesla Hanka Křížková směrem k devíti muzikantům v čele s Martinem Kumžákem.

Směsice smutných i veselých šansonů, včetně některých novinek, které se objevily i na nedávno vydaném výročním CD Nic nechci vrátit, které vydal Radioservis spolu s Českým rozhlasem, dostala plný sál Hybernie do správné nálady.

„Poplakali jsme si, ale taky jsem se s mým partnerem Petrem a přáteli zasmáli. Hanka je úžasná a je neskutečné, jak dokázala dvě hodiny stát na jevišti a sázela jednu krásnější melodii za druhou,“ ocenil hudební zážitek cukrář Josef Maršálek, který si před dvěma lety vybral zpěvačku jako jednu z kmoter své knihy. Ona na oplátku nyní požádala o kmotrovství jeho a před týdnem tak spatřila světlo světa i reedice kuchařky U stolu s Hankou Křížkovou.

„Bylo to moc krásné, Hanička je úžasná. Krásně to procítila, odzpívala. I slzu jsem zamáčkla,“ prozradila Hančina kamarádka a herečka Naďa Konvalinová, s níž hraje i v muzikálu Láska nebeská v divadle Broadway.

Unavená, ale šťastná

V sále kromě jiných hostí seděla také další kamarádka, herečka a malířka Iva Hüttnerová, bývalá kuchařka prezidenta Havla Čirina Košíková nebo režisér muzikálů na ledě a producent Jindřich Šimek i se svou manželkou, mistryní světa v krasobruslení Radkou Kovaříkovou. Přišly i zpěvačka Magda Malá a herečka Bára Fišerová. 

Nechyběl ani dvorní textař Hanky Křížkové, kamarád, herec a dabér Rudolf Kubík, nebo moderátoři Alexander Hemala s manželkou a životní partneři Aleš Cibulka a Michal Jagelka.

Po dvouhodinovém koncertě se zpěvačka ještě skoro hodinu podepisovala. „Jsem unavená jako kotě, ale užila jsem si to! Bylo to krásné a jsem šťastná, že fanoušci a přátelé přišli. Tolik jsem se těšila, až tohle znovu prožiji. A jsem ráda, že ten těžký loňský rok je za mnou. Věřím, že ten letošní přinese mnohem hezčí věci,“ dodala Hanka Křížková.

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů