17.1 C
Prague
Pondělí, 10 června 2024, 12:06
- Reklama -
DomůZajímavostiÚhoř v pánském přirození, těhotný muž i párátko v játrech. Nejen rybí...

Úhoř v pánském přirození, těhotný muž i párátko v játrech. Nejen rybí kost může uvíznout v lidském těle

Zaseklá rybí kost v krku není nic neobvyklého, zvlášť v době blížících se Vánoc. Čas od času ovšem v lidském těle uvízne cosi, nad čím posléze zůstává rozum stát i samotným lékařům. Nevěříte? Podívejte se na tři případy, které museli řešit lékaři na pohotovostech, aniž by si je kdykoliv předtím dokázali představit. A to ani v těch nejdivočejších snech.

Párátko v játrech

Když jedna nejmenovaná žena z USA informovala lékaře na pohotovosti o problémech se zvracením, slabostí a nízkým krevním tlakem, pojali podezření, že by se mohlo jednat o jaterní infekci a okamžitě ji hospitalizovali. Měli pravdu. Jenže pouze poloviční. Skutečně se jednalo o problém s játry, ale nebyla za tím žádná bakteriální či virová infekce, nýbrž „vetřelec“ v podobě 2,5 centimetru dlouhého párátka, které žena omylem spolkla. Vše pomohl vyřešit chirurgický zákrok, ale jak se párátko dostalo až do jater, to lékaři pravděpodobně nechápou dodnes.

Těhotný muž

Ind Sanja Bhagat se prakticky od narození potýkal s nadměrnou velikostí svého břicha. Po čase si ho kamarádi začali dobírat, že vypadá jako devátém měsíci těhotenství. Nikdo z nich ovšem netušil, že je to vlastně pravda… V červnu 1999, když bylo Indovi 36 let, mu rostoucí břicho způsobilo problémy s dýcháním, které ho zavedli až na pohotovost. Po absolvování řady vyšetření vše nasvědčovalo tomu, že příčinou jeho veškerých trápení je nádor. Jenže to byl omyl. Během následné operace lékaři zjistili, že ve svém břiše nosí dítě – ukázalo se, že šlo o jeho nenarozené dvojče.

Úhoř v pánském přirození

Na první pohled se může zdát, že jde o naprostý výmysl, ale také tento případ se skutečně stal. Konkrétně Číňanu Vainovi Zhang Nanovi, který v rámci lázeňských procedur absolvoval tamější specialitu – omlazující úhoří koupel. Jenže, co čert nechtěl, patnácticentimetrový úhoř se během ní dostal močovým otvorem do jeho penisu, odkud následně putoval až do močového měchýře. Místo omlazující kúry tak přišla na pořad dne neodkladná tříhodinová operace, během níž se podařilo úhoře vyjmout. Lékaři po čase zaznamenali nejméně ještě jeden takový případ. A to není zdaleka všechno. Další neuvěřitelné věci, které uvízly v lidských tělech, odhaluje Ruby Roseová v rámci první řady seriálu Co ve mně uvízlo (Stuck), který vysílá program TLC.

Zdroj: TLC

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů