4.3 C
Prague
Sobota, 20 dubna 2024, 5:04
- Reklama -
DomůLifestyleLidé spekulují, že Simpsonovi předpověděli tragédii ponorky Titan. A nebylo to poprvé

Lidé spekulují, že Simpsonovi předpověděli tragédii ponorky Titan. A nebylo to poprvé

Fanoušci Simpsonových milují konspirační teorie, podle kterých seriál předpovídá budoucnost. Další podobnost našli i s nedávnou tragickou zkázou ponorky Titan, která při cestě za vrakem Titanicu v Atlantském oceánu implodovala.

Ponorka společnosti OceanGate minulý týden v neděli ráno ztratila kontakt, když prozkoumávala vrak Titanicu s pěti lidmi na palubě. Mezi nimi byl britský byznysmen a dobrodruh Hamish Harding, britský obchodník Shahzada Dawoos se synem Sulemanem, bývalý potápěč francouzského námořnictva Paul-Henry Nargeolet a generální ředitel a zakladatel společnosti OceanGate Stockton Rush. Několikadenní pátrací akce skončila tragicky – z ponorky se našly jen trosky. Překvapivě u ztroskotané lodi Titanic.

Předpověděli Simpsonovi budoucnost? Zase?

Věrným divákům Simpsonových neuniklo, že se v seriálu objevila dost podobná situace. Jde o epizodu z roku 2006. Homer se totiž rozhodne, že podnikne výpravu na dno oceánu a snaží se najít potopenou loď s pokladem. Může ale hledat akorát v ponorce. Na výpravě se spojí s mužem, o kterém je přesvděčený, že je to jeho biologický otec. Fanoušci jsou přesvědčeni, že jde o podobný příběh jako rodiny Dawoosových. Na internetu se objevily dokonce zprávy, že syn Suleman prosil, aby s otcem do ponorky nemusel. Nechtělo se mu tam.

Homer svou výpravu přežil, probudí se následně v nemocnici. Účastníci nedávné výpravy takové „štěstí“ neměli.

Pandemie eboly v západní Africe

A nejde o jediný moment, kdy jsou fanoušci přesvědčení, že Simpsonovi předpověděli budoucnost. Podle některých předpověděli také pandemii eboly v západní Africe v roce 2014, která byla jednou z největších v dějinách. V epizodě z roku 1997 ukázala Marge divákům knihu, která se jmenovala „Zvědavý George a virus ebola“. Bart v tu chvíli leží v posteli a zdá se, že umírá na ebolu. 

Teroristický útok 11. září 2001

V seriálu se podle některých objevují také indicie, které vedou k teroristickým útokům 11. září 2001, které navždy změnily nejen svět, ale hlavně Ameriku. Událost měla být předpovězena v epizodě „Město New York vs. Homer“. Liza ukazuje časopis, kde je New York, velká devítka a dvě budovy, které připomínají nejen WTC, ale také číslo 11.

Krádež tuku

V epizodě s názvem „Školní večírek“ z roku 1998 se Homer a Bart snaží v jídelně ukrást tuk, který jim má pomoci k vlastnímu podnikání. V roce 2011 došlo ke krádeži tuku za více než 3 tisíce dolarů v jídelně v St. Louis. Ten může být totiž – za dalších podmínek – snadno přetvořen na bionaftu. Náhoda?

Homer se v jedné z epizod vydal ponorkou na dno oceánu také… (foto: Freepik)

I Facebook?

V jedné z dalších epizod se řešila krádež citronovníku. V Hustonu se o několik let později řešilo něco podobného – ano, máte pravdu. Krádež citronovníku přímo ze zahrady. 

V dílech se také objevila hra, která se jmenovala „Yard Work Simulator“. Ta je až nápadně podobná současné hře FarmVille, kterou znají lidé z Facebooku. A pokud znáte hit zpěvačky Miley Cyrus s názvem „Wrecking Ball“, možná si vzpomenete, jak se v roce 1994 Homer houpal v jenom z dílů na stejné kouli, jako o mnoho let později Miley ve slavném videoklipu.

Homer také v jednom z dílů řeší podivný tvar rajčat. Podobnou zkušenost má také Japonsko, které se po havárii v jaderné elektrárně Fukušima potýkalo s deformací rajčat.

Kauza koniny v kuličkách Ikea

A tím to zdaleka nekončí. V jedné z epizod se dáma v kuchyni probírá kousky koňského masa. Ačkoliv vaří zřejmě něco jiného, je to na barelu přímo napsané. O pár let později čelil například Burger King nařčení, že se v jeho hamburgerech objevují kousky koňského masa. Koninu potvrdily testy i v populárních kuličkách Ikea, a to v roce 2013.

Prezident Trump

Nesmíme zapomenout na Donalda Trumpa. Simpsonovi předpověděli, že bude Trump kandidovat na prezidenta. Později se ukáže, že Trump za sebou zanechal jako prezident v zemi obrovský dluh. Ani ve skutečnosti nebylo Trumpovo prezidentování zrovna poklidným obdobím. Často byl dokonce označován za kontroverzního. 

Apple a chytré hodinky

Předpověděli také chytré hodinky, a to už v roce 1994. O dvacet let později je začala prodávat společnost Apple. Dnes jsou běžnou součástí našich životů.

Útok bílého tygra

Autoři do dílů také zanesli útok bílého tygra na dvojici Siegfrieda a Roye v roce 1993. Šlo o dvojici iluzionistů a krotitelů zvířat, kteří se ve skutečnosti jmenovali Siegfried Fischbacher a Uwe Ludwig Horn. Jejich kariéra skončila v říjnu 2003, kdy se Royovi zahryzl sedmiletý tygr do krku. Byl těžce zraněný, ztratil mnoho krve. Když ho převezli do nemocnice, zajímal se hlavě o tygra, zda není zraněný. Tolik ho miloval. Tygr i Roy přežili, byl to však konec jejich kariéry.

Pandemie koronaviru

A v neposlední řadě také pandemie koronaviru. Epizoda z roku 1993 vypráví o viru, který se do USA dostal z Japonska a způsobil pandemii. Koronavirus se ve skutečnosti sice šířil z Číny, ale i tak…

Podobnost najdeme také v komiksové sérii Asterix a Obelix z roku 2017. Tam se hrdinové vypraví do Itálie, aby se zúčastnili velkého závodu vozatajů. Zápolili tam s řadou protivníků, mezi kterými byl tajemný Říman v masce jménem Coronavirus. Itálie byla přitom zpočátku zasažena pandemií zdaleka nejvíce.

Zdroj: unilad.com, MindChop, wikipedia.org, aktualne.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů