2.5 C
Prague
Sobota, 24 února 2024, 9:02
- Reklama -
DomůZajímavostiJaká jste „tam dole“? Holení intimních partií se mění podle aktuálních trendů

Jaká jste „tam dole“? Holení intimních partií se mění podle aktuálních trendů

Dokonale upravené intimní partie už dnes neodmyslitelně patří k životu. Mnoho žen si díky tomu může připadat čistší a sebevědomější. Navíc jejich partneři většinou nejsou proti. Jak to vnímají námi oslovené Češky a jaké jsou nejžhavější trendy současnosti?

Holení podpaží a nohou u žen je v dnešní době považováno již za samozřejmost. Dá se dokonce říci, že společnost přestává tolerovat ochlupení v těchto místech. Doba však postupně dospěla i k holení intimních partií. V Česku se neholí jen 5 procent žen. I to dokazuje, že jsme v tomto trendu před některými v mnoha směrech vyspělejšími národy. „Neumím si představit, že bych se „tam dole“ neholila. Přišlo by mi to takové nečisté. A upřímně řečeno, manžel by mě asi hnal,“ uvažuje pro ceskozive.cz Kamila Horáková z Prahy. Stejně hovoří i její kamarádka Alena Horká: „Patří to k dnešní době. Jinak bych to asi ani nechtěla.“

Jak to mají Američanky?

Američanky si začaly odstraňovat chloupky z okolí intimních partií již zhruba v 60. letech. V roce 1971 se poprvé objevila v časopise Playboy žena v plavkách, která měla evidentně žiletkou upravené ochlupení. V té době tento snímek vyvolal obrovskou vlnu kritiky, protože feministky označovaly vyholené ženy za promiskuitní nymfomanky.

Další mezník v této oblasti přišel v roce 1987. To otevřely dvě sestry brazilského původu v New Yorku první kosmetický salon, kde kompletně začaly odstraňovat ochlupení z okolí vagín. Podle nich je také pojmenována brazilská depilace. K jejich vůbec prvním zákaznicím patřily zejména pornoherečky, ale už po 10 letech k nim do salonů začaly chodit i ženy počestného zaměstnání.

Dnes si 40 % Američanek odstraňuje ochlupení z intimních partií úplně. 30 % si nechává „čárku“, 20 % lehce upravuje a 10 % nechává vzhled zcela přírodní.

Nejoblíbenější trendy

  • Srdce: Výročí s překvapením

Chcete svého partnera překvapit na Valentýna nebo mu zpestřit třeba společné výročí? Srdce ve vašich kalhotkách ho určitě příjemně naladí. Jak na to? Abyste se během příprav nemusela zbytečně rozčilovat, můžete si pro tento romantický střih vytvořit či dokonce koupit šablonu. Některé ženy jdou ještě o krok dále a chloupky si obarví na červeno nebo na růžovo.

  • Přistávací dráha: Vaše soukromá ranvej

Úprava, která je díky své jednoduchosti mezi ženami velmi oblíbená. Chloupky na intimních partiích zastřihněte do obdélníkového proužku, který začíná v podbřišku a končí těsně nad klitorisem. Tento proužek by měl být poměrně úzký, záleží ale jen na vás, jak široký či dlouhý se vám bude líbit.

Pokud zkoušíte vytvořit tento tvar poprvé, doporučujeme proužek napoprvé nechat širší a delší a postupně ho zkracovat do tvaru, který chcete. Snáze tak dosáhnete požadovaného výsledku a nebudete se stresovat tím, že jste se najednou dostala mnohem dál, než bylo v plánu.

  • Brazilský styl: Všechno musí pryč

Proslulý brazilský styl nedává ochlupení žádnou šanci – jednoduše hlásá „pryč se vším“. Oproti holení chloupků do konkrétních tvarů je sice snazší, zároveň ale vyžaduje zvýšenou opatrnost. V citlivých záhybech vašich intimních partií si proto dávejte dobrý pozor, abyste výsledek nepokazila drobnými rankami či jizvičkami. 

  • Diamant: ukažte, že skrýváte opravdový poklad

Pokud vám výše zmíněné srdíčko připadá příliš ohrané a hledáte něco neobvyklého, pak zkuste diamant. Jeho tvar vychází z trojúhelníku, jako ozdoba intimních partií se proto velmi dobře hodí. Podobně jako srdce můžete i diamant vytvořit pomocí zakoupené či vytvořené šablony tak, aby byl jeho tvar opravdu dokonalý.

Zdroj: The Sun, jsmekocky.cz, depilujeme.cz

PODOBNÉ ČLÁNKY

NEJČTENĚJŠÍ

- Reklama -
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů